MSI Optix G24C4 Alınır mı?

53D15F07-8DD2-4B90-919F-026D9B1EE3C6.jpeg
672F08A9-28C5-45AD-AB17-3877113FE834.jpeg
58368080-D0D6-4EB1-A31B-262174EC831E.jpeg
EE6191CE-4C6B-47C8-B25A-E11BC3387BC6.jpeg

27" aynı seriyi kullanıyorum, yaklaşık 1 yıldır en ufak bir sorun yaşamadım. 1 yıl önce hepsiburada.com'dan almıştım, çok memnunum.

27" aynı seriyi kullanıyorum, yaklaşık 1 yıldır en ufak bir sorun yaşamadım. 1 yıl önce hepsiburada.com'dan almıştım, çok memnunum.

Sorun yaşanıyor falan deyince arkadaş içime bir kuşku düştü. Tasarımı, zarifliği aşırı güzel bu monitörün. AOC öneriyorlar fakat çok kaba geliyor bana. VA panel olmasından yana biraz tereddütüm var. Herkes IPS öneriyor. Hiç kullanmadım IPS ve VA panel. Aralarındaki farkı bilmiyorum. Renk anlamında olsun, oyunlarda ghosting anlamında bir sorun yaşadınız mı? Eğer önerirseniz 1 hafta içinde almayı düşünüyorum bu monitörü.

Sorun yaşanıyor falan deyince arkadaş içime bir kuşku düştü. Tasarımı, zarifliği aşırı güzel bu monitörün. AOC öneriyorlar fakat çok kaba geliyor bana. VA panel olmasından yana biraz tereddütüm var. Herkes IPS öneriyor. Hiç kullanmadım IPS ve VA panel. Aralarındaki farkı bilmiyorum. Renk anlamında olsun, oyunlarda ghosting anlamında bir sorun yaşadınız mı? Eğer önerirseniz 1 hafta içinde almayı düşünüyorum bu monitörü.
Ben de ips panelde kararsız kalmıştım. Kesinlikle memnunum hatta şu an tv izliyorum. İPS panel VA panele göre sadece biraz aydınlık gibi pek fark göremedim ben. Msi gibi bir marka seni üzmez.
image.jpg

Oyunlarda ghosting vesaire gibi sıkıntılar hiç yaşamadım.
Renk anlamında açıkçası, hangi amaçla monitör aldığınıza göre de işler değişebilir; anti flicker ve less-blue özelliği var.
Şöyle ki; eğer rekabetçi oyunlarda ve gündelik işlerde kullanacaksanız evet, hiç düşünmeden alın derim.
Ama eğer grafik tasarımı, adobe renk skalasının önemli olduğu sektörlerde işler yapıyorsanız o zaman bu monitörü önermek doğru olmaz.
Haricinde aldığınız yer de önemli; Trendyol, Gittigidiyor, Hepsiburada gibi platformlardaki satıcılardan alacaksanız, feedback'lerine bakın, yorumlarını araştırın.
Alternatif olarak farklı ürünleri kullanmış ve tecrübe etmiş arkadaşlardan tavsiye alabilirsiniz.

Geri
Yukarı