MSI Optix G24C6 23.6" 144Hz 1ms nasıl?

DrWhy

Hectopat
MSI Optix G24C6 23.6" 144Hz 1ms oyuncu monitörünü aldım. İçinden HDMI kablosu çıkıyormuş, bu kablo ile 144 Hz alabilir miyim acaba bir de monitörü kullanan varsa iyi mi kötü mü bilgilendirebilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben AOC marka 24 inç 144Hz monitör aldım. İçinden çıkan HDMI kablosu ile 144Hz alabiliyorum. Büyük ihtimal sizde alırsınız.

HDMI ile de alırsın 144Hz. Bende MAG serisinden var. Memnunum. Belki şöyle bir sorunla karşılaşabilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunun dışında üzmez.

Ben AOC marka 24 inç 144Hz monitör aldım. İçinden çıkan HDMI kablosu ile 144Hz alabiliyorum. Büyük ihtimal sizde alırsınız.

Anladım çünkü araştırdım ve gerçekten kafam karıştı bazıları en fazla 120 Hz demiş bazıları 240 Hz bile alırsın demiş ondan dolayı konu açtım cevabın için teşekkür ederim.
HDMI ile de alırsın 144Hz. Bende MAG serisinden var. Memnunum. Belki şöyle bir sorunla karşılaşabilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunun dışında üzmez.

Bunu da parlaklık ayarından mı ayarlayacağım. Ama daha çok FPS tarzı oyun oynuyorum onda sıkıntı yaratmazsa yeter bana.

144 Hz ile 60 gh arası farkı oyun harici nasıl anlarız? Alırken oyun oynamadan alacağım. Gözle görülür + veya - konuları nelerdir? Test için kullanılan program var mı?
144 Hz destekli en düşük ekran kartı ne almalıyım?

Monitörün HDMI versiyonu 1.4v olduğu için 144Hz çalıştırması gerekiyor.

Kutudan çıkanla rahatlıkla 144 Hz alabilirim yani.
144 Hz ile 60 gh arası farkı oyun harici nasıl anlarız? Alırken oyun oynamadan alacağım. Gözle görülür + veya - konuları nelerdir? Test için kullanılan program var mı?

Şöyle diye biliyorum en düşük zaten 144 FPS alman gerekiyor buna göre bir bilgisayar toplaman lazım ve fark çok fazla bunu 60 Hz'den 144'e geçince anlıyosun rahatlıkla.

Açıkçası ben masaüstünde gezerken bile 144'ten 60'a aldığım zaman farenin gidişatından vs anlıyorum. GT 1030 ile 144Hz alıyorum. GT 730la bile alabiliyor olman gerekir.

Açıkçası ben masaüstünde gezerken bile 144'ten 60'a aldığım zaman farenin gidişatından vs anlıyorum. GT 1030 ile 144Hz alıyorum. GT 730la bile alabiliyor olman gerekir.

Peki satılan ekranın değerinin gerçekten 60 Hz üstü olduğunu anlamak için nasıl bir yol izlerim? Sırf Hz yüksek diye fazla ödemek istemiyorum. Vatan'daki elemanlara sordum. Yan yana iki ekran gösterdiler. Bir fark anlaşılmıyor. Yanımdaki arkadaşlarda fark etmedi. Ucuz bir şey değil 21:9 ekran 32" almak istiyorum. 3D modelleme ve AutoCAD ağırlıklı kullanacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı