MSI Optix G24C6'da yazı ve simgeler net değil

cerengun95

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, bir çok yöntem denedim forumdan konuları teker teker inceledim ama malesef düzeltemedim. Windows 11 kullanıyorum driverlar vs hepsi güncel. 1920x1080 olarak kullanıyorum. Monitöre gelen ekranda simgeler net değil piksellenmiş gibi bununla alakalı nasıl bir çözüm üretebilirim?

Merhabalar, bir çok yöntem denedim forumdan konuları teker teker inceledim ama malesef düzeltemedim. Windows 11 kullanıyorum driverlar vs hepsi güncel. 1920x1080 olarak kullanıyorum. Monitöre gelen ekranda simgeler net değil piksellenmiş gibi bununla alakalı nasıl bir çözüm üretebilirim?
Monitör hz en son ne destekliyorsa ona aldınız mı?

Bende de aynı sorun var. Monster Abra A5 18.2 kullanıyorum.

Monitörünüzde görüntü iyileştirme mevcut mu? Eğer mevcutsa bir tık yukseltmeyi deneyebilirsiniz.

O modelde bulunuyor arkada ki kırmızı dugmeye bastığınızda ki menü de.
Görüntü iyileştirme mevcut ama arttırdıkça blurlama daha çok oluyor o yüzden o seçeneği kapattım.

Görüntü iyileştirme mevcut ama arttırdıkça blurlama daha çok oluyor o yüzden o seçeneği kapattım.
Bu ayarlarda ölçek modu onerilenlerde mi?
Masaüstüne Sağ tık > Görüntü Ayarları ölçek modunda ki değerleri deneyin.

Dosya Ekleri

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    20,7 KB · Görüntüleme: 33
  • indir.png
    indir.png
    30,5 KB · Görüntüleme: 20
Ölçek kısmı bu şekilde Screenshot sonrasında Screenshot burası geliyor burayı 125 yapmıştım ama düzelme olmamıştı.
Galiba siz ekran kartını olceklendiriyorsunuz bu ayarları sıfırlayın ve masaüstündeyken Sağ tık > Görüntü Ayarları na tıklayın orda ki ölceklendirme ile oynayın diğer tarafta yaptığınız ayalrlar daha fazla bozacaktır. Yukarda resimleri var nereyi kastettigimin.

Galiba siz ekran kartını olceklendiriyorsunuz bu ayarları sıfırlayın ve masaüstündeyken Sağ tık > Görüntü Ayarları na tıklayın orda ki ölceklendirme ile oynayın diğer tarafta yaptığınız ayalrlar daha fazla bozacaktır. Yukarda resimleri var nereyi kastettigimin.
Ölçeklendirme ayarı olarak görünen yere bu şekilde ulaştım zaten. :)

Geri
Yukarı