MSI Optix G271 vs. Optix MAG271CVAPI vs. ASUS VG279Q vs. AOC C27G2AE/BK

Bütçe
2300

srdryldrm

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba.

Daha önce aldığım ASUS TUF Gaming VG249Q1R'ı renklerinin çok kötü olmasından dolayı iade edip kurtuldum.

27" FHD monitör alacağım. Maksimum 2300 civarı bütçem var. Şu 4 monitörü gözüme kestirdim. Bunların hangisini neden tercih etmeliyim? Özellikle bunları kullananlar varsa beni biraz bilgilendirebilirse çok sevinirim çünkü baktıkça insan seçenekler arasında kayboluyor. Bakmaktan ve özellik okumaktan artık kafa kalmadı, hepsi birbirine girdi. Sizlerin de yardımıyla artık birini alıp bu işi bitirmek istiyorum.

Kullanım olarak Office ve masaüstü uygulamaları, webde gezinme, oyun olarak da CS:GO, strateji, ARPG tarzı oyunlar oynarım. Curved olması ya da olmaması çok önemli değil. Yükseltilip döndürülebilmesi de bir avantaj olarak gözüme çarpıyor ama en önemlisi günde 8-9 saat bakacağım panel tabiki.

Seçeneklerim şunlar:

Yardımı dokunan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bence Asus olan. MSI ile ASUS aynı özelliklerde ama Asus un pivot özelliği var. Ben XG2705 kullanıyorum ve gayet kullanışlı istediğin gibi ayarlanabiliyor. IPS almanı öneririm renk açısından daha iyi daha doyurucu.

Tavsiyem ASUS..

Az önceki Asus konusundan ben. Senin başlığına geldim diğer arkadaşın konusu dağılmasın diye. Ben şuanda şu modele karar kıldım: https://www.hepsiburada.com/aoc-c24...nc-full-hd-curved-led-monitor-pm-HB00000Y2TIH
Galiba ghosting problemi varmış. Sen de bunun 27 inch versiyonunu koymuşsun listeye. Sanırım bundan sonra Asus'a bulaşmam monitör olarak (Giriş seviyesinde). Ghosting eski monitörümde de vardı o kadar rahatsız etmiyordu beni.

Az önceki Asus konusundan ben. Senin başlığına geldim diğer arkadaşın konusu dağılmasın diye. Ben şuanda şu modele karar kıldım: https://www.hepsiburada.com/aoc-c24...nc-full-hd-curved-led-monitor-pm-HB00000Y2TIH
Galiba ghosting problemi varmış. Sen de bunun 27 inch versiyonunu koymuşsun listeye. Sanırım bundan sonra Asus'a bulaşmam monitör olarak (Giriş seviyesinde). Ghosting eski monitörümde de vardı o kadar rahatsız etmiyordu beni.

Ben de Asus'tan vazgeçtim.

Yukarıdaki 4 monitör arasına yazmamıştım ama az önce şunun siparişini verdim.

VA panel olması, yükseklik ayarı ve kutudan hem DP hem HDMI çıkması, fiyatının da bugün 1.899 TL olması kararımı etkiledi.

Ben de Asus'tan vazgeçtim.

VA panel olması, yükseklik ayarı ve kutudan hem DP hem HDMI çıkması, fiyatının da bugün 1.899 TL olması kararımı etkiledi.
Selam. Link başka bir sayfaya yönlendiriyor. Tekrar atabilir misiniz ?

Ben de ASUS'tan vazgeçtim.

Merhaba aldiginiz monitorden memnun musunuz ya da monitor degistirdiniz mi monitor arayisindayim ama kesinlikle uygun monitor bulamiyorum.

Geri
Yukarı