MSI Optix G27C7 27" FHD 165Hz vs MAG275R 27” 1ms 144Hz

kfrkan

Hectopat
Alacağım iki monitörün de modellerini yazıyorum.
MSI Optix G27C7 27" FHD 165Hz 1ms FreeSync Premium 1500r Curved Gaming monitör
MSI Optix MAG275r 27” 1ms 144Hz FreeSync Premium IPS Full HD Gaming (oyuncu) monitör
Aradaki ufak tefek farkları birisi kavisli, diğeri düz ekran.
Kavisli olan 165, düz ekran olan 144 Hz.
Düz ekran NVIDIA G-Sync, kavisli olan AMD Free Sync destekliyor. Ekran kartım RX580 olduğu için kavisli ekranla daha performansla çalışacağını düşünüyorum. Oynadığım oyunlarda genelde 150 FPS altını görmüyorum. Şu anki monitörüm 60 Hz olduğu için çok büyük bir fark göreceğime eminim. İçimden geçen kavisli kullanmak. Ama performans ve diğer açılardan kullanan veya benden daha iyi bilenlere sormak daha mantıklı geldi. Fiyat olarak çok cüzi fark var. Benim için sorun değil. Genel olarak oyun ve film için kullanıyorum. Ancak zaman zaman Photoshop, Premiere vs tasarım uygulamaları da kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dijital içerik üretiminde ikisi de yüksek sRGB renk gamı yüzünden aşırı doygun renk verecektir ve Optix serisinde sorun yaşamanız olası. Atılanlar yerine Dell S2422HG daha iyi olur ama alıp direkt kullanırken %90 DCI P3 renk gamı yine MSI gibi aşırı doygun renk verecektir, bu yüzden sRGB modu açılmalı.

Dijital içerik üretiminde ikisi de yüksek sRGB renk gamı yüzünden aşırı doygun renk verecektir ve Optix serisinde sorun yaşamanız olası. Atılanlar yerine Dell S2422HG daha iyi olur ama alıp direkt kullanırken %90 DCI P3 renk gamı yine MSI gibi aşırı doygun renk verecektir, bu yüzden sRGB modu açılmalı.
Alacağım yerde özellikle iki model bütçeme ve zevkime göre geldi. Dell ne yazık ki yok. Dijital içerikle ilgili eminim mevcut monitörümden daha iyi iş görecektir. İkisi arasından hangisini önerirsiniz? 1500R çok mu kavisli olur diye düşünüyorum.

Alacağım yerde özellikle iki model bütçeme ve zevkime göre geldi. Dell ne yazık ki yok. Dijital içerikle ilgili eminim mevcut monitörümden daha iyi iş görecektir. İkisi arasından hangisini önerirsiniz? 1500R çok mu kavisli olur diye düşünüyorum.
Radyan yarıçap anlamına geldiğinden 1000R daha çok kavisli, gidip denemek daha iyi olur.

Radyan yarıçap anlamına geldiğinden 1000R daha çok kavisli, gidip denemek daha iyi olur.
Onu biliyorum. 1500R ile 1800R arasında ciddi fark var mı? Çok kavisli gelir mi diye düşünüyorum. MSI genelde 1500R üretiyor. Gördüğüm modeller estetik olarak hoşuma gitmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı