MSI Optix MAG 271CV monitörde "HDCR" ve "tepki süresi" ayarı nasıl yapılır?

gamer_baku

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI Optix MAG 271CV modelini kullanıyorum Gaming OSD programından veya kendi ekran menüsünden ayar yapılabiliyor. Bir de telefondan yapılabiliyor. Ayarlara baktığımda "HDCR" diye bir seçenek var. Bir de "hareket bulanıklığı önle" diye bir seçenek var. Ve son olarak "tepki süresi: Normal, hızlı, en hızlı" olarak üçe ayrılıyor en hızlı yaptığımda ekran parlaklığı düşüyor. Bana bunların hepsinin ne anlama geldiğini açıklayabilecek biri var mı? Özellikle tepki süresi ve HDCR ne anlama geliyor. Normalde monitör 165Hz 1 ms Windows'tan ayarını yaptım 165Hzoldu. Ama tepki süresi derken 1Ms'den mi bahsediyor acaba ve hızlıda 1ms en hızlıda 0,5 ms mi oluyor? Ya da hızlıda 2-3-4ms en hızlıda 1ms mi oluyor? Cevap verirseniz sevinirim.

Anti Motion Blur "Hareket Bulanıklılığı Önle" ayarını kapalı tut. Bu ayar çoğu monitörde berbat sonuç veriyor, 271CV'nin incelemesi yok ama iyi olduğunu sanmıyorum.

HDCR'ı kapalı tut. Otomatik olarak ortam parlaklığına göre kontrast ayarı yapıyor.

Parlaklığın değişme sebebi Anti Motion Blur'dan kaynaklı. Anti Motion Blur açık olunca Response Time, brightness ve HDCR'a etki eder. Response Time değiştirdiğin için Anti Motion Blur etkileniyor, parlaklık da Anti Motion Blur'dan etkilendiği için parlaklık da Response Time değişikliğinden etkileniyor.

Anti Motion Blur "Hareket Bulanıklılığı Önle" ayarını kapalı tut. Bu ayar çoğu monitörde berbat sonuç veriyor, 271CV'nin incelemesi yok ama iyi olduğunu sanmıyorum.

HDCR'ı kapalı tut. Otomatik olarak ortam parlaklığına göre kontrast ayarı yapıyor.

Parlaklığın değişme sebebi Anti Motion Blur'dan kaynaklı. Anti Motion Blur açık olunca Response Time, brightness ve HDCR'a etki eder. Response Time değiştirdiğin için Anti Motion Blur etkileniyor, parlaklık da Anti Motion Blur'dan etkilendiği için parlaklık da Response Time değişikliğinden etkileniyor.
Modelim g274 yanlış yazdım konu başlığında

Monitorun iyi olduğunu mu sanmıyorsunuz?
Hayir. Mesajimi dikkatli okuyun. Anti Motion Blur ayarinin iyi oldugunu sanmiyorum diyorum. Anti Motion Blur ayari cok ust duzey monitorlerde bile iyi calisabilen bir teknoloji degil cunku gunumuz teknolojisi ayni anda blursuz ghosting ve overshoot sunabilmek icin yeterli degil. 1-2 monitorde iyi sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı