MSI Optix MAG241C Ölçekleme Sorunu

Kararsız kaldığım için 3 adet birden aldım. Kararımı verdim. Diğer ikisini iade edeceğim.
Size yazmamın nedeni satış yapmak değil size de versem iade de yapsam aynı ücret girecek cebime sadece empati duyup hevesinizin kursağınızda kaldığını hissettim. Bu iki monitörden birini almayı düşünürseniz aldığım fiyattan vermek istedim. İkisinde de ölü piksek mevcut değil testlerini yaptım. Msi olanda ölü piksel çıktı fakat fiziksel yapısı ve yazılım desteği nedeni ile ölü piksel olmasına rağmen onu kullanmaya karar verdim.
Samsung monitöre rağmen MSİ beğenmenize şaşırdım ikisi arasındaki fark neydi de MSİ' ye daha yakın kaldınız.

Bende durum asagidaki gibi. Baslat cubugunun kendisi problemi bizzat. Baslat cubugunu asagidan kaldirip, asagidaki o blurlu alana baska bir program yerlestirin (mesela word, notepad veya bir imaj v.s.) Aradaki farki farkedeceksiniz.
WhatsApp Image 2018-11-29 at 2.24.53 PM.jpeg

Samsung monitöre rağmen MSİ beğenmenize şaşırdım ikisi arasındaki fark neydi de MSİ' ye daha yakın kaldınız.

Msi in masaüstü ayar uygulaması çok iyi. Ve farklı profilleri farklı uygulamalara atayabiliyorsunuz. Mesela netflix e sinema profili battlefield a fps profilini Word e kendi oluşturduğum ofis profilini Photoshop için tasarım profilini gibi uygulama açılınca o profile otomatik geçiyor o uygulama kapanınca standart profile geri geçiyor. Ayrıca cep telefonundan profil geçişi yapabiliyoruz.
Monitörün giriş çıkış portlarının aşağıya dönük olması benim gibi vesa ile duvara asarak kullananlar için vazgeçilmez gibi bir şey.
Monitörde usb bağlantısı olması çok işime yarıyor mesela kamerayı ve xbox gamepad aliciyi takip monitor üzerinde bir yere koydum.
Son olarak adaptör ile değilde direk 220v giriş ile çalışması benim gibi yeri dar olan insanlar için güzel bir özellik.

Görüntü kalitesi olarak Samsung ile msi arasında fark yok, en azından ben göremedim.
Viewsonic duvara hiç asılmıyor vesa uyumu yok. Hepsiburada da vesa desteği var yazmasına rağmen yok hemde. O yüzden onu hiç denemedim bile ölü piksel varmı diye baktım direk kutuya geri koydum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı