MSI Optix MAG241C Ölçekleme Sorunu

İşe yaramadı. :(

Hdmi kablosu yada displayport tak o şekilde dene belki denemiş olabilirsin okumadım eski yazıları.

Nvidia denetim masasına gir ordan ekran bölümünden çözünürlük değiştirmeye tıkla ordan özele gelip özelleştire tıkla ve özel çözünürlük oluştur var tıkla çıkan ekrana 1080p için gerekli ölçüleri yaz 1920x1080 ... gibi hertzede 144 yaz ve dene bakalım, Hdmi veya display port takılıysa yap bu işlemi yoksa görüntü alamazsın... ama sorar zaten kaydedilsinmi diye 15 saniye sonra eski haline döner kararırsa ekran korkma

Ayarlarınızın aşağıdaki şekilde olduğuna emin misiniz?
Bu tarz bir ayardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum, gözden kaçmış çok kolay bir şey çıkacak en sonunda gibi geliyor.

1111.jpg

22.jpg

Osd ayarlarından olabilir mi acaba? Ben de monitor araştırırken bu monitore de bakıyodum, bunda mı msida mıydı yokss samsung mu emin değilim ama bi modelde yazı ve logolarda blurlaşma net olmayış aynı bu hatalarla çok karşılaşılıyodu. Redditte baya konu vardı ama msi mı samsung mu hangi markaydı hatırlamıyorum tekrardan

Osd ayarlarından olabilir mi acaba? Ben de monitor araştırırken bu monitore de bakıyodum, bunda mı msida mıydı yokss samsung mu emin değilim ama bi modelde yazı ve logolarda blurlaşma net olmayış aynı bu hatalarla çok karşılaşılıyodu. Redditte baya konu vardı ama msi mı samsung mu hangi markaydı hatırlamıyorum tekrardan
Orayı da çok karıştırdım hocam, sonuç yok.

Çok enteresan geçmiş olsun. Bu ve bu özelliklerde 3 monitor aldım. Diğer ikisi Samsung c24fg73 ve viewsonic VX2458 netlik açısından 3 monitor de aynı. Msi da 1 adet ölü piksel çıkmasına rağmen diğer ikisini iade edeceğim msi çok kullanışlı geldi bana.
Keşke böyle bir problem olmasaydı siz de çok beğenirdiniz umuyorum. Tavsiyem iade etmeden önce bir msi servisi ile iletişime geçmeniz. Boyle bir durumda ne yapılabilir bir öğrenin bence. Çünkü monitör oldukca uygun fiyata denk geldi. İade ederseniz de bendeki diğer 2 monitöre bir bakın hocam aldığım fiyata size verebilirim. Siz de indirimden faydalanmış olursunuz. Hala monitor almayı düşünüyorsanız tabi.

Çok enteresan geçmiş olsun. Bu ve bu özelliklerde 3 monitor aldım. Diğer ikisi Samsung c24fg73 ve viewsonic VX2458 netlik açısından 3 monitor de aynı. Msi da 1 adet ölü piksel çıkmasına rağmen diğer ikisini iade edeceğim msi çok kullanışlı geldi bana.
Keşke böyle bir problem olmasaydı siz de çok beğenirdiniz umuyorum. Tavsiyem iade etmeden önce bir msi servisi ile iletişime geçmeniz. Boyle bir durumda ne yapılabilir bir öğrenin bence. Çünkü monitör oldukca uygun fiyata denk geldi. İade ederseniz de bendeki diğer 2 monitöre bir bakın hocam aldığım fiyata size verebilirim. Siz de indirimden faydalanmış olursunuz. Hala monitor almayı düşünüyorsanız tabi.
Neden 3 monitör birden aldınız ve satmayı düşünüyorsunuz ki?

Neden 3 monitör birden aldınız ve satmayı düşünüyorsunuz ki?

Kararsız kaldığım için 3 adet birden aldım. Kararımı verdim. Diğer ikisini iade edeceğim.
Size yazmamın nedeni satış yapmak değil size de versem iade de yapsam aynı ücret girecek cebime sadece empati duyup hevesinizin kursağınızda kaldığını hissettim. Bu iki monitörden birini almayı düşünürseniz aldığım fiyattan vermek istedim. İkisinde de ölü piksek mevcut değil testlerini yaptım. Msi olanda ölü piksel çıktı fakat fiziksel yapısı ve yazılım desteği nedeni ile ölü piksel olmasına rağmen onu kullanmaya karar verdim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı