MSI Optix MAG241C vs AOC 24" C24G1

Hayır ya sağa sola oynamıyordu ya. 2 haftadır evde değilimde unutmuş olamam ama. Yukarı aşağı oynuyordu, sağa sola oynamasıda ayaklar sabit bir şekildeyken oynamıyordu. Bi bahsettiğiniz videoyu atabilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 2.04 civarında gösteriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 2.04 civarında gösteriyor.
Şimdi oldu hocam ben MSI için konuşuyordum benim monitörüm AOC değil orayı yanlış anlamışsınız.

İki monitör arasında kaldım sizce hangisini alayım?

1) MSI OPTIX MAG241C 144Hz 1MS

2) AOC C24G1 144Hz 1MS
Msi'ın 27 inç olanını kullanıyorum. Msi tavsiye ederim. Benim kullandığım monitör 1080p. Video izlemek için çok uygun değil. Ama oyunda çok iyi. Video izlerken 27 inç olduğu için araya piksel artıyor bu da çok hoş olmuyor. Ama 23.6 ideal.

Merhabalar karar verdiniz mi bende bu 2 monitör arasında hatta araya bunu da ekleyelim işler kızışsın :)

ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms

şuan msi burda epey indirimde ama satıcıya güvenemedim ölü piksel çıkma durumunda sıkıntı olurmu bilemedim,

Sadece 2 modeli değerlendireceksem AOC derim. MSI'ın renklerini birçok kullanıcı beğenmiyor, Ghosting konusunda da AOC'den daha kötü AOC bu model ile VA panele rağmen ghosting konusunda başarılı. Ayrıca MSI'da color banding sorunu da var, gerçi her VA panelde az çok var ama MSI'da bundan şikayet eden insanlar gördüm yabancı forumlarda.

VA ve IPS panelde 1 MS'lik bir hız yok, parantez içinde MPRT yazmışlar yani 1 MS olan MPRT değeri response time (GTG) değil. Muhtemelen 10 MS'den fazladır tepkime süresi.
Yani 1 MS TN panel daha mı iyi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı