MSI Optix MAG274QRF alınır mı?

somoncum

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
https://www.hepsiburada.com/msi-opt...wqhd-rapid-ips-oyuncu-monitor-p-HBV000014D9K7 fiyatı iyi diye düşünüyorum alınır mı? Satıcı hepsiburada.com olduğu içime sindi sizin düşünceleriniz neler ürünü 6 taksit peşin fiyatına alacağım.
Bu üründen iyi midir LG 27GP850-B:27'',2K Nano IPS,1ms (GtG at Faster),HDR10,Gsync,FreeSync,165hz, Oyuncu Monitörü Siyah bilmiyorum ama Vatan Bilgisayar'a gidip MSI Optix MAG274QRF-QD modelinin renkleri fena değildi bundan aşağı kalır yanı olacağını düşünmüyorum ama tepkime hızı input lag ve response time aynı mıdır onu düşünüyorum?

• Bir de hepsiburada.com'dan alsam 14 gün içerisinde 1 ölü piksel çıkarsa iade etsem alırlar mı?

https://www.hepsiburada.com/msi-opt...wqhd-rapid-ips-oyuncu-monitor-p-HBV000014D9K7 fiyatı iyi diye düşünüyorum alınır mı? Satıcı hepsiburada.com olduğu içime sindi sizin düşünceleriniz neler ürünü 6 taksit peşin fiyatına alacağım.
Bu üründen iyi midir LG 27GP850-B:27'',2K Nano IPS,1ms (GtG at Faster),HDR10,Gsync,FreeSync,165hz, Oyuncu Monitörü Siyah bilmiyorum ama Vatan Bilgisayar'a gidip MSI Optix MAG274QRF-QD modelinin renkleri fena değildi bundan aşağı kalır yanı olacağını düşünmüyorum ama tepkime hızı input lag ve response time aynı mıdır onu düşünüyorum?

• Bir de hepsiburada.com'dan alsam 14 gün içerisinde 1 ölü piksel çıkarsa iade etsem alırlar mı?
Msi alınmaz.Bu paneller 1 ms değil 6.4 ms
Yani alırken 1 ms olarak değil 6.4 ms alacakmış gibi hesap edin hocam.
Lg ama gtg 1 ms yazmış, bu 2 si arasında lg alırdım.

Msi alınmaz.Bu paneller 1 ms değil 6.4 ms
Yani alırken 1 ms olarak değil 6.4 ms alacakmış gibi hesap edin hocam.
Lg ama gtg 1 ms yazmış, bu 2 si arasında lg alırdım.
1652275347277.png

MSI'da 1ms GTG zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

LG'de 1ms değil.

MSI markalı monitör fiyat açısından iyi durumda. Onu satın almak daha mantıklı.
Bu konuya da bakabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1384672

MSI'da 1ms GTG zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

LG'de 1ms değil.
Orada öyle yazıyor,ufo mprt test görüntüsü varmı?
Bendede msi mag serisi var 5.6 ms 165 hz.
1 ms diye aldım 5.6 ms çıktı.

Yukarıda attığım videoda ve şu videoda :

Dediğiniz iki monitörün karşılaştırmasını bulabilirsiniz.

Maalesef QD olmayan versiyonunun karşılaştırması yok. Fakat aralarındaki fark quantum dot teknolojisi. Bu teknoloji de renkler çok iyi gözükürken gecikme sürelerini en düşükte tutmaya yarıyor.
Onun dışında fiyat açısından iyi durumda. Yine tatmin edici görsellik sağlayacaktır.
Orada öyle yazıyor,ufo mprt test görüntüsü varmı?
Bendede msi mag serisi var 5.6 ms 165 hz.
1 ms diye aldım 5.6 ms çıktı.
Maalesef monitör yapan firmaların yalanına gelmişsiniz.

Piyasadaki neredeyse hiç bir monitör 1ms değil. 1ms olabilmeleri için ya görselden ya parlaklıktan taviz vermeleri gerekiyor. Bunu da monitör ayarlarından açabiliyorsunuz.

Yukarıda attığım videoları izlerseniz monitörlerin hangi ayarlarda kaç ms verdiklerini görürsünüz. Ayrıca farklı monitörlerle karşılaştırmaları da var.
Örnek resim :
1652275901511.png

1652275921339.png

Gerçekten 1ms monitörler istiyorsanız BenQ Zowie'nin üst seviye panellerine bakmanız lazım.
Bu 1ms ve bunun bir üst modeli olan BenQ Zowie XL2546k 0.5ms gerçekten verebiliyorlar. Fakat TN panel oldukçarı için görselleri IPS ile aynı olmuyor.
Profesyonel oyuncuysanız bu monitörler tercih edilir. Onun dışında pek kullanım amacı göremiyorum.
1652275992333.png

Gördüğünüz gibi BenQ monitörde yüksek Hz ve düşük gecikmelerde bile görüntü neredeyse aynı kalabiliyor.

Son düzenleme:
@bertony kanka tüm IPS'ler öyle LG 27GP850-B de öyle o da 4.80ms alıyor ama LG de sağa sola döndürme yok o beni çok üzüyor olsa LG alacağım direk.
27" de ısrarcı değilsen aşağıda ki monitörü tavsiye ederim.

1080p almam kanka aşırı darboğaz yaşıyorum %20 gibi RX 6600 + Ryzen 5 3600 yazı bekliyorum RTX 4070 + Ryzen 7600X için.
Yukarıda attığım videoda ve şu videoda:

Dediğiniz iki monitörün karşılaştırmasını bulabilirsiniz.

Maalesef qd olmayan versiyonunun karşılaştırması yok. Fakat aralarındaki fark quantum dot teknolojisi. Bu teknoloji de renkler çok iyi gözükürken gecikme sürelerini en düşükte tutmaya yarıyor.
Onun dışında fiyat açısından iyi durumda. Yine tatmin edici görsellik sağlayacaktır.

Maalesef monitör yapan firmaların yalanına gelmişsiniz.

Piyasadaki neredeyse hiçbir monitör 1ms değil. 1ms olabilmeleri için ya görselden ya parlaklıktan taviz vermeleri gerekiyor. Bunu da monitör ayarlarından açabiliyorsunuz.

Yukarıda attığım videoları izlerseniz monitörlerin hangi ayarlarda kaç ms verdiklerini görürsünüz. Ayrıca farklı monitörlerle karşılaştırmaları da var.
Örnek resim:
Eki Görüntüle 1384675
Eki Görüntüle 1384676

Gerçekten 1ms monitörler istiyorsanız BenQ Zowie'nin üst seviye panellerine bakmanız lazım.
Bu 1ms ve bunun bir üst modeli olan BenQ Zowie XL2546k 0.5ms gerçekten verebiliyorlar. Fakat TN panel oldukçarı için görselleri IPS ile aynı olmuyor.
Profesyonel oyuncuysanız bu monitörler tercih edilir. Onun dışında pek kullanım amacı göremiyorum.
Eki Görüntüle 1384680
Gördüğünüz gibi BenQ monitörde yüksek Hz ve düşük gecikmelerde bile görüntü neredeyse aynı kalabiliyor.

TN panele 7.7k vermem asla zaten hard espor düşünmüyorum arada film içerik tüketicisiyim.
MSI panelleri ölü piksel çıkma olasılığı yüksek diye geri oturuyorum ama belki şansa çıkmaz diye 1 tane aldım bakalım yarın teslim edilecek. Eğer ölü piksel çıkarsa en kötü iade ederim :(

Son düzenleme:
@bertony kanka tüm IPS'ler öyle LG 27GP850-B de öyle o da 4.80ms alıyor ama LG de sağa sola döndürme yok o beni çok üzüyor olsa LG alacağım direk.

1080p almam kanka aşırı darboğaz yaşıyorum %20 gibi RX 6600 + Ryzen 5 3600 yazı bekliyorum RTX 4070 + Ryzen 7600X için.

TN panele 7.7k vermem asla zaten hard espor düşünmüyorum arada film içerik tüketicisiyim.
MSI panelleri ölü piksel çıkma olasılığı yüksek diye geri oturuyorum ama belki şansa çıkmaz diye 1 tane aldım bakalım yarın teslim edilecek. Eğer ölü piksel çıkarsa en kötü iade ederim :(
Bende MSI Optix MAG274QRF-QD modeli var. Ölü piksel çıkmadı. Attığım konuda da bir kaç arkadaş MSI Optix MAG274QRF modelini aldılar. Onlarda da çıkmadı.
Umarım sizde de çıkmaz. Fakat şans işi.

https://www.hepsiburada.com/msi-opt...le-full-hd-ips-oyuncu-monitor-p-HBV00000U441U bu da güzelmiş ama 1080p istemiyorum artık çoğu kart darboğaz yapıyor ne kadar dengeli PC kurarsan kur. Şu an en mantıklısı 2K çözünürlük.
Bende MSI Optix MAG274QRF-QD modeli var. Ölü piksel çıkmadı. Attığım konuda da birkaç arkadaş MSI Optix MAG274QRF modelini aldılar. Onlarda da çıkmadı.
Umarım sizde de çıkmaz. Fakat şans işi.

Biliyorum kanka şans işi olduğunu tek korkum bu bir de IPS glow onun haricinde bir sorun çıkacağını zannetmiyorum MSI iyidir zaten monitör konusunda önceki gün ASUS ROG STRIX XG27aq alacaktım paran yatınca alırsın dedi ailem bende bekledim çok ısrar etmedim paramı alacağım son gün kalmıştı bir anda 8900TL'den 11.500TL çıkmaz mı çıldırdım. 🤬

Yeni konular

Geri
Yukarı