MSI Optix MAG27CQ vs MPG27CQ

yarkan88

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Bu basliktaki cihazlar arasinda gidip geliyorum. MPG27CQ olani daha pahali. Peki farki sadece monitorun on tarafindaki isiklar mi? Yoksa bariz farklar var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI monitörleri VA panel. Ne TN panel kadar hızlı(1ms olduğuna bakmayın, kronik VA panel sorunları var), ne de IPS panel kadar doğru renk skalasına sahip. Fiyatının diğer monitörlere göre uygun olmasının sebebi de o.

Ben olsam ikisini de tercih etmezdim. Kasaları da bana pek sağlam gözükmüyor.

MSI monitörleri VA panel. Ne TN panel kadar hızlı(1ms olduğuna bakmayın, kronik VA panel sorunları var), ne de IPS panel kadar doğru renk skalasına sahip. Fiyatının diğer monitörlere göre uygun olmasının sebebi de o.

Ben olsam ikisini de tercih etmezdim. Kasaları da bana pek sağlam gözükmüyor.

Ne alcaz peki 2k ve 27” olarak? 1080 ti ekran kartim var. G-sync li cihazlarda ucuk fiyatlarda.

IPS G-Syncler uçuk. TN panel 2560X1440 144hz 1MS monitörler en mantıklı olanlar şu an. S2716DG düşünüyorum benı. Acer'ın XB271HU modeli de çok popüler ve uygun.

Ne alcaz peki 2k ve 27” olarak? 1080 ti ekran kartim var. G-sync li cihazlarda ucuk fiyatlarda.
MSI MPG27CQ kullanıyorum kasa olarak gayette sağlam , zaten monitör kasası nasıl hasar alır onu da anlamam, fiyatına göre MPG27CQ biraz sönük kalıyor. RGB ışık olayına aldanmayın CS GO ve Dota 2 dışında çalışan bir uygulaması yok (isterseniz görüntü paylaşırım).

MSI yerine bu model de tercih edilebilir BenQ XL2730Z 27" 1ms TN panel üstelik.

IPS G-Syncler uçuk. TN panel 1440p 144hz alınabilir. S2716DG düşünüyorum ben, en mantıklısı.

Renk bozulması problemi ile ilgili şikayet çok var yabancı forumlarda bu model için , o fiyata G-Sync ekran zaten bilmiyorum biraz şüpheli geliyordu hep.

IPS G-Syncler uçuk. TN panel 1440p 144hz alınabilir. S2716DG düşünüyorum ben, en mantıklısı.
Bence bir mağazaya gidip TN ve VA monitörleri görüntü kalitesi açısından görüp bir değerlendirin. Bu monitörler maalesef az para değil. Yarın öbür gün bir VA panel ile karşılaşırsanız pişmanlık yaşama ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı