MSI Optix MPG27CQ Monitör Alınır mı?

O zaman AH-IPS'den başka seçeneğin yok.
Hocam eve alacağım bu monitörü, görsel işlerde kendimi geliştiriyorum. Asıl alanım yazılım. Fakat bu tür bir monitörde atıyorum her hafta sonu fps oyun attım. Beni üzer diye çekincelerim var. Ben reelde de baktım IPS paneller de kendi aralarinda kalite kalite ayrılıyor. İntten sipariş etmek risk ölü pikseli vs. Var. Bu konularda şanssız biriyimdir. Nerde sorunlusu var bana denk gelir şimdi. Yukarıda attığım mönitörler, MSI optix VA ve samsung Quantum Dotlu monitörler arasında kararsız kaldım.

LG34UCG89-B modelini alacaktım fakat tam 2k değil o da. Sistemim

• Ryzen 7 2700x
  • Asus ROG Crosshair x470 hero
  • 16 GB CL14 RAM
  • Evga Gtx 1080
Vs.. vs.. güçlü bir sistem yani. Işlerim harici ara ara da beni oyun oynarken üzmesin istiyorum. Yazları hemen hemen hergün oyun atarız arkadaşlarla. Çizim vs. Için 1 sene sonra sadece buna özel Prof bir monitör alabilirim. Fakat su an beni üzmesin diyorum.

MSİ Mpg27CQ monitör satın aldım. Monitörde Color Banding problemi var. Monitör için değişim talep edeceğim inşallah bütün MSİ Monitör panelleri böyle değildir.

MSİ Mpg27CQ monitör satın aldım. Monitörde Color Banding problemi var. Monitör için değişim talep edeceğim inşallah bütün MSİ Monitör panelleri böyle değildir.
Gerçek 8-bit panelde Color Banding olmaz. Senin izlediğin içerik 6-bittir.

Gerçek 8-bit panelde Color Banding olmaz. Senin izlediğin içerik 6-bittir.

Photoshop kullanarak siyah beyaz geçişli bir resim yaptım. Sahip olduğum Mpg27CQ ve Asus Vx248H monitörler de tam ekran açıp kontrol edildi Mpg27CQ'da Color Banding var halka halka oluyor Vx248H de ise olması gerektiği gibi görünüyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı