MSI Optix MPG27CQ alınır mı?

Bromokriptin

Decapat
Son düzenleyen: Moderatör:
O segmentteki hiçbir monitör iyi değil anlaşılan :) Tavsiyem oyun odaklı düşünüyorsan ki öyle olduğu anlaşılıyor. 24 INCH 144 HZ 1 MS 1080p monitör al. Geriye kalan parayla istersen 32 INCH monitörü yanına koy :)

Bu bütçeyle bu kadar pahalı bir monitör tavsiye etmem. Onun yerine işlemci, ekran kartı yükseltebilirsiniz. 144hz 1ms TN panel 22-25 inç aralığında bir monitör daha iyi olur bu bütçeye göre. Benq tercih edebilirsiniz.

O segmentteki hiçbir monitör iyi değil anlaşılan :) Tavsiyem oyun odaklı düşünüyorsan ki öyle olduğu anlaşılıyor. 24 INCH 144 HZ 1 MS 1080p monitör al. Geriye kalan parayla istersen 32 INCH monitörü yanına koy :)

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.24-27 test ettim açıkcası 27 curved çok daha mutlu edecek beni.Yalnız sorun şu 27 curved 1920x1080 de pikselleşme ve görüntüde bozulmadan bahsetmiş herkes.27 de 2k 144 hz curved freesync arayınca böyle oldu sanırım.İstekleri biraz abartmış olabilirim gibi😂
Bu bütçeyle bu kadar pahalı bir monitör tavsiye etmem. Onun yerine işlemci, ekran kartı yükseltebilirsiniz. 144hz 1ms TN panel 22-25 inç aralığında bir monitör daha iyi olur bu bütçeye göre. Benq tercih edebilirsiniz.

6000 lik kasa 2k monitörü bütçe olarak haketmez daha yüksek bir kasa olmalı anlamında mı dediniz?

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.24-27 test ettim açıkcası 27 curved çok daha mutlu edecek beni.Yalnız sorun şu 27 curved 1920x1080 de pikselleşme ve görüntüde bozulmadan bahsetmiş herkes.27 de 2k 144 hz curved freesync arayınca böyle oldu sanırım.İstekleri biraz abartmış olabilirim gibi😂

6000 lik kasa 2k monitörü bütçe olarak haketmez daha yüksek bir kasa olmalı anlamında mı dediniz?
Sanırım yanlış anladım. Ben kasa+monitör 6000 TL'ye alınacak sandım. Eğer bütçe sadece kasa için 6000 TL ve monitör ayrı ise alınabilir. ASUS VG278QR 27" 165Hz 0.5ms DVI-D HDMI DP Freesync ve G-sync Uyumlu Gaming Monitör | ITOPYA bu modele de bakın derim. Dibine girmedikçe pikselleri sayamıyorsunuz. Mağazada görmüştüm bu fiyata verdiği performans şaşırtıcı. Benim şahsi görüşüm monitörün bir oyuncu için 23-24 inç boyutlarında yeterli olduğundan yana. Siz 27 tercih ediyorsunuz sanırım. O yüzden bu modeli attım. Bunun 23 inci de mevcut.
Bence curved olmayan 23" TN veya VA panel bir 144-240 hz aralığında monitör tercih etmeniz güzel olur. Asus, BenQ, AOC markalarına öncelik verin derim. Monitörleri gayet başarılı.

200 TL daha koyup 240hz alabilirsiniz:

Eğer alabilecek olsam kesinlikle bu monitörü alır ve kullanırdım:

Ben de yanlış anlamışım sanırım :) Öncelikle monitör ihtiyacınızı karşılamak için gerçekten o monitörden ne beklediğinizi iyi bilmeniz gerekiyor. Yani monitörü ne amaçlı kullanacağınız en önemli nokta. Pro oyun seviyesinde mi? Standart ev kullanıcısı şeklinde mi? Yoksa nadir oyun oynayan ama daha çok film vs şeyler amaçlı kullanmak için mi? Oyun oynuyorsanız daha çok hangi oyunların oynandığı bile etkileyebiliyor. Rekabetçi oyunları çok oynuyorsanız bu bile alacağınız monitörü değiştirebilir.
Ayrıca hangi sistemde kullanacaksınız? Hatta koyduğunuz masanın derinlik boyutu bile çok önemli etkiye sahip noktalar. Misal 27 INCH monitörü yakından kullanmanız büyük sıkıntı yaratıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı