MSI P4M890M-L/IL BIOS güncellemesi sonrası ekrana görüntü gelmiyor

Crodo

Kilopat
Merhaba. MSI P4M890M-L/IL anakartın BIOS'unu güncellemek için Destek: P4M890M-L/IL | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Türkiye üzerinden 1.3 sürümünü indirdim. AFUWIN ile, inen zip'teki "A7255VMS" dosyasını seçerek, AFUWIN BIOS Güncelleme - Technopat burada anlatılanların tıpatıp hepsini yaptım.

MSI MS-7255 VER:2 için Güncel BIOS bu konudaki anakarttan bir sürüm önce olduğu için de burayı rehber aldım kendime.
En son olarak da bir uyarı yazısı çıkıyor ve bir takım farklılıklar tespit edildiğini söyleyip tavsiyede bulunuyor...Buraya kabul dersem olacakmış gibi bir his var içimde ama yine de son bir kere sorayım istedim...Malum riskli bir işlem.
Şimdiden teşekkürler.
Bu kısıma kadar benim de tıpatıp aynıydı her şey.
Programın size verdiği öneriye baktım. Eklemek istediği /C parametresi "Destroy CMOS after update BIOS done" yani güncelleme işlemi bitiminde BIOS ayarlarının sıfırlanmasını tavsiye ediyor. gayet doğal bir tavsiye. Sorun yok gibi yani. Accept diyerek güncelleyin derim. Umarım bir sonraki mesajınızı internet kafeden yazmazsınız :)
Recep Bey'in dediği gibi de "accept" diyerek güncelledim. "Stage Done" dedikten sonra "exit" diyerek programdan çıktım ve yeniden başlattım. Monitörün görüntüsü gittikten sonra 1-1.5 dk beklememe rağmen bilgisayar kapanmadı. Ben de düğmesine basarak kapattım. Tekrar açtığımda ise sistem çalışmasına rağmen monitöre görüntü gelmedi. Ardından elektrik bağlantısını kesip jumperı çıkardım ve geri taktım. BIOS pilini de çıkartım 30-60 saniye bekledikten sonra geri takıp bilgisayarı yine açtım ama değişen bir şey olmadı.

BIOS brick olmuş BIOS eepromu sökülüp tekrar yazılım flashlanacak. Bu işi yapabilecek bir teknik servis bulmalısın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı