MSI Pro B650M-A Wi-Fi vs ASUS Prime A620M-E

• Konuyu başlatan Yune
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 109

Yune

Zeptopat
Daha fazla  
Selam,
AMD 7600X veya 7600 serisi bir işlemci alacağım. Anakart konusunda kararsız kaldım.

MSI Pro B650M-A Wi-Fi - 6200 ₺
ASUS Prime A620M-E - 3500 ₺
Aradaki fiyat farkına değer mi? Uzun yıllar kullanacağım muhtemelen. Upgrade ve değişim yapacağımı düşünmüyorum.
Aynı zamanda bu sistem için aşağıdaki RAMi almayı düşünüyorum. uyar mı sisteme

RAM

Hocam anakart fazla bir şeyi değiştirmez Update de yapmayacaksanız ASUS Prime A620M-E modelini alın kafanız rahat olsun hem de masraftan kaçarsınız.

Hocam anakart fazla bir şeyi değiştirmez Update de yapmayacaksanız ASUS Prime A620M-E modelini alın kafanız rahat olsun hem de masraftan kaçarsınız.
İlk asus sipariş geçtim zaten ama yorumlara baktığımda soğutmanın çok kötü olduğu mevcutta 7600x işlemciyi bile verimli çalıştırmayacağı yönünde yorumlar yapılmış. Kararsız kaldım yorumları görünce

Selam,
AMD 7600X veya 7600 serisi bir işlemci alacağım. Anakart konusunda kararsız kaldım.

MSI Pro B650M-A Wi-Fi - 6200 ₺
ASUS Prime A620M-E - 3500 ₺
Aradaki fiyat farkına değer mi? Uzun yıllar kullanacağım muhtemelen. Upgrade ve değişim yapacağımı düşünmüyorum.
Aynı zamanda bu sistem için aşağıdaki RAMi almayı düşünüyorum. uyar mı sisteme

RAM
Hocam ilk öncelikle karşılaştırmamı EPEY adlı siteden yaptım.
"Uzun yıllar kullanacağım" cümlesine bakaraktan cevabım B serisi bir anakart almanızdan yana.
Ram konusuna gelirsek evet Ram (EXPO desteği) iki anakart için de uygundur.
Benim düşüncem;
Böyle bir yüksek sistem topluyorsanız işlemci soğutucunuz da yüksek kalite de bir soğutucu olacaktır diye düşünüyorum. İlerde OC yapmak isterseniz A serisi anakartınız buna izin vermeyecektir. Şahsi fikrim B serisi bir anakart almanız olacaktır.

Hocam ilk öncelikle karşılaştırmamı EPEY adlı siteden yaptım.
"Uzun yıllar kullanacağım" cümlesine bakaraktan cevabım B serisi bir anakart almanızdan yana.
Ram konusuna gelirsek evet Ram (EXPO desteği) iki anakart için de uygundur.
Benim düşüncem;
Böyle bir yüksek sistem topluyorsanız işlemci soğutucunuz da yüksek kalite de bir soğutucu olacaktır diye düşünüyorum. İlerde OC yapmak isterseniz A serisi anakartınız buna izin vermeyecektir. Şahsi fikrim B serisi bir anakart almanız olacaktır.
Yorum için Teşekkürler, Örnek bir tavsiye varmıdır B serisi için.

MSI PRO B650M-B AMD B650 Soket AM5 DDR5 6800MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

B serisi bu grup ise Fiyat daha uygun görünüyor.

Açıkcası soğutucu araştırmadım. onun içinde ayrı araştırma yapmam gerekiyor. Tavsiye varsa almak isterim.

Yorum için Teşekkürler, Örnek bir tavsiye varmıdır B serisi için.

MSI PRO B650M-B AMD B650 Soket AM5 DDR5 6800MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

B serisi bu grup ise Fiyat daha uygun görünüyor.

Açıkcası soğutucu araştırmadım. onun içinde ayrı araştırma yapmam gerekiyor. Tavsiye varsa almak isterim.
Hocam örnek bir tavsiyem yoktur. Nedeni ise uzun uza araştırma yapmak gerekiyor gerek yabancı forumlar gerek türk forumları.
Ben anakartımı alacağım zaman(sizinki kadar yüksek seviye bir kart olmasada) VRM soğutması nasıl, MOSFET ler ne kadar ısınıyor kaç FAZ gibi araştırma yaparım.
Attığınız anakarta baktığımda OC yapıldığında VRM soğutmasının kötü olduğunu söyleyen 6-7 adet yorum gördüm.
Gigabyte markasının Gigabyte B650M DS3H modeli de çok berbatmış.
Bir kaç arkadaş AsRock B650M PG Riptide bu modeli önermiş bunun sizde biraz araştırmasını yapabilirseniz iyi olur kötü yorum yazan birisini bulamadım ama araştırmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı