MSI Pro B660 alınır mı?

Eldenring

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

MSI Pro B660 alacağım sanırım,
Ancak; kartın farklı versiyonları var (a-b-e-g vs) ve aralarında 1K fiyat farkı var. Bazıları kırpılmış gibi anladım, B660-A dışında tavsiye eder misiniz?
Bu chipsetlerin çok ısındığı ile ilgili bazı incelemeler okudum, sorun yaşayan var mı?
Genel olarak anakart fiyatları bana çok yüksek geldi başka tavsiyeniz olursa onları da inceleyeyim.

kullananlar/bilenler deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

selamlar biraz geç gördüm ben Msi Pro B660 A kullanıyorum çipset 54 derecelerde stabil 12400f 3070 ti kullanıyorum işlemci soğutucu olarak id cooling se 224 xt kullahnıyorum kasa olarak cooler master td500 mesh kullanıyorum bu sistem ile hava akışım gayet yeterli oluyor hatta fanları düşük yüzdelerde kullanıyorum ona rağmen hem kule tipi soğutucum hemde egzoz fanım çok yeterli bu anakart için yüksek sıcaklık değerleri m serilerinde oluyor onlarda çipset üzerinde soğutucu blok yok

Teşekkürler.
F CPU için gereksiz belki ama aynı fiyat olduğu için MSI Pro Z690-P almıştım Amazon indiriminden. SATA portları ile biraz sorun yaşadım ama soğutması ve genel olarak başarılı bir kart.

Selam biraz geç gördüm ben MSI Pro B660'a kullanıyorum çipset 54 derecelerde stabil 12400F 3070 Ti kullanıyorum işlemci soğutucu olarak ID-Cooling SE 224 XT kullahnıyorum kasa olarak Cooler Master TD500 mesh kullanıyorum bu sistem ile hava akışım gayet yeterli oluyor hatta fanları düşük yüzdelerde kullanıyorum ona rağmen hem kule tipi soğutucum hem de egzoz fanım çok yeterli bu anakart için yüksek sıcaklık değerleri m serilerinde oluyor onlarda çipset üzerinde soğutucu blok yok.

Bu anakartı da alabilirsin.

Merhaba,

Ancak; kartın farklı versiyonları var (a-b-e-g vs) ve aralarında 1K fiyat farkı var. Bazıları kırpılmış gibi anladım, B660-A dışında tavsiye eder misiniz?
Bu chipsetlerin çok ısındığı ile ilgili bazı incelemeler okudum, sorun yaşayan var mı?
Genel olarak anakart fiyatları bana çok yüksek geldi başka tavsiyeniz olursa onları da inceleyeyim.

Ben B660M-A kullanıyorum 12600K (125W) gayet memnunum. VRM soğutucuları gayet güzel %100 yükte 56 derecelerde. Bu arada sıvı soğutma kullandığım için soğutucular üfleyen bir fan da yok. Yapısal olarak çok sağlam. M.2 Forozr'un altındaki termal Pad'ın jelatini çıkmıyor.

Merhaba,

A serisinin neyi kırpılmış hocam?

Son düzenleme:
selamlar biraz geç gördüm ben Msi Pro B660 A kullanıyorum çipset 54 derecelerde stabil 12400f 3070 ti kullanıyorum işlemci soğutucu olarak id cooling se 224 xt kullahnıyorum kasa olarak cooler master td500 mesh kullanıyorum bu sistem ile hava akışım gayet yeterli oluyor hatta fanları düşük yüzdelerde kullanıyorum ona rağmen hem kule tipi soğutucum hemde egzoz fanım çok yeterli bu anakart için yüksek sıcaklık değerleri m serilerinde oluyor onlarda çipset üzerinde soğutucu blok yok
Tamamen aynı bileşenleri kullanıyoruz. Soğutucu bile aynı, sadece kasa farklı. yalnız benim anakartta üsteki argb soket çalışmıyor. Alttaki çalışıyor ama üstteki soketi bir türlü çalıştıramadım.
Bios güncelledim pili çıkardım taktım bir türlü olmadı.

Tamamen aynı bileşenleri kullanıyoruz. Soğutucu bile aynı, sadece kasa farklı. yalnız benim anakartta üsteki argb soket çalışmıyor. Alttaki çalışıyor ama üstteki soketi bir türlü çalıştıramadım.
Bios güncelledim pili çıkardım taktım bir türlü olmadı.
benim ki bozuk mu değil mi bilmiyorum bile rgbden nefret ediyorum kasanın disk yazma ve power ışıklarını bile lehimleyip devreyi açığa aldım kasam kapkara :D

Geri
Yukarı