Çözüldü MSI Pro B760M-P DDR4 sistemde PCI-e yolu var?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bay Mavi Teke

Decapat
Daha fazla  
MSI Pro B760M-P DDR4 anakartim var.

Bu karta 1TB SATA SSD ve 1TB M.2 SSD (7000mb/s okuma yapanlardan) takili. Su anda kirilan laptopumdan saglam cikan 1TB M.2 SSD var {bu da 7000mb/s okuma yapanlardan }. Bunu da anakarta ikinci M.2 SSD olarak degerlendirsem, herhangi bir olumsuzlukla karsilasir miyim, performans dusmesi vs.?
İslemci olarak i5 12400F, ekran karti ise RTX 3060 kullanıyorum, acaba PCI-e yollarinin yetersiz gelmesi ve ekran karti performansi dusmesi veya SSD'nin performansi dusmesi vb. bir durum soz konusu olur mu?
Ben anakartin sitesine baktim ama acemi olusumdan olsa gerek, pek bir şey anlayamadim. Anakartimin kac PCI-e yolu var islemci ne kadar destekliyor ikinci M.2 SSD icin yeterli yol var mi diye, vakti ve bilgisi olan arkadaşlar / abiler, rica etsem 1-2 dk ayirip bakabilir misiniz?

Ek PCI-e hatti yok ise eger ekran kartindan aliyor veya kendisi yavas kalıyor vs problem olabiliyormus. PCI-e hatti sayisi yeterli ise oyle takacagim ekran karti zaten zayif daha da zayiflatmayalim hocam.

Eklik bir durum yok hocam dogrudan anakartin destegi var zaten iki tane 4.0 SSD icin.

Geri
Yukarı