MSI Pro H610M-E BIOS güncelleme yapmak zorunlu mudur?

bad life

Centipat
Intel i5 12400F.
Intel Arc a750.
MSI Pro H610M-E
Böyle bir sistemim var BIOS sürümüm.

Ekran Alıntısı.PNG

Sizce güncelleme yaparsam ne olur yapmalı mıyım? Yapmaktan korkuyorum anakart gider diye yeni sürüm de çıkmış.

Ekran Alıntısı.PNG

Hayır, mecbur değilsiniz. Mevcut sürümün üstüne 5 sürüm gelmiş. Güncellemenizde fayda var.
Ancak bazen BİOS güncellemeleri çeşitli sorunlara neden olduğu gibi, var olan sorunları da çözebiliyor.

MSİ bir anakarta sahibim ve sürekli BİOS güncellemesi yaparım. Ciddi bir sorunla karşılaşmadım.
Güncellemenizi tavsiye ederim.

Hayır, mecbur değilsiniz. Mevcut sürümün üstüne 5 sürüm gelmiş. Güncellemenizde fayda var.
Ancak bazen BIOS güncellemeleri çeşitli sorunlara neden olduğu gibi, var olan sorunları da çözebiliyor.

MSI bir anakarta sahibim ve sürekli BIOS güncellemesi yaparım. Ciddi bir sorunla karşılaşmadım.
Güncellemenizi tavsiye ederim.

Güncelleyince ne oluyor ki onu merak ettim sistemimde bir sıkıntı yok o yüzden demiştim yanlış bir şey yaparım korkuyorum.

Güncelleyince ne oluyor ki onu merak ettim sistemimde bir sıkıntı yok o yüzden demiştim yanlış bir şey yaparım korkuyorum.
Anakart bir takım güncellemeler alıyor. Bellek OC desteği, işlemci desteği ve yeni donanımlar ile uyumluluk güncellemesi vs. BİOS sürümlerinin altında zaten gerekli açıklama yapılmış.

Sorun yaşamıyorsanız güncellemeyin, ilerleyen zamanlarda sorunlarla karşılaşırsanız konu ile ilgili videolar izleyerek BİOS güncellemesi yaparsınız. Tercihe bağlı bir durum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Intel i5 12400F.
Intel Arc a750.
MSI Pro H610M-E
Böyle bir sistemim var BIOS sürümüm.

Eki Görüntüle 2024917

Sizce güncelleme yaparsam ne olur yapmalı mıyım? Yapmaktan korkuyorum anakart gider diye yeni sürüm de çıkmış.

Eki Görüntüle 2024919

Ben bugün yaptım sorun olmadı sadece Windows 11 kodum etkinleştirmesi gitti yenisini almak zorunda kaldım bir de BIOS ayarlarım gitti.

Geri
Yukarı