MSI Pro H610M-E DDR5 anakarta BIOS güncellemesi sonrası ses gelmiyor

madsea25

Decipat
Daha fazla  
MSI Pro H610M-E DDR5 modelini kullanıyorum, son sürüm BIOS güncellemesi yaptım ancak hoparlör çalışmıyor. DDU ile ses kartını silip tekrar Realtek driverlarını yükledim, yine sonuç yok. MSI forumuna yazdım, bana Pm'den beta sürümü bir BIOS gönderdiler ancak daha da kötüleşmesinden korkuyorum çünkü resmi bir sürüm değil. Ne yapmalıyım bunu sorunsuz halletmek için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Downgrade yaparken dikkat etmem gereken bir şey var mı peki hocam? Dediğim gibi şu an tek çalışmayan şey ses kartı. Clear CMOS yapmama gerek var mı yoksa dümdüz Update yapar gibi eski sürüme mi güncelleyeyim?
Ayrıca attığınız link üzerinde maalesef önceki BIOS sürümüm yok. Fotoğrafını çekmiştim oradan buldum 7D48VL1 sürü müydü önceki kullandığım ancak bu sürümün bir önceki ve bir sonraki versiyonu var MSI sitesinde. Hangisini yüklemeliyim?
@Mithat Berhan

Son düzenleme:
Downgrade yaparken dikkat etmem gereken bir şey var mı peki hocam? Dediğim gibi şu an tek çalışmayan şey ses kartı. Clear CMOS yapmama gerek var mı yoksa dümdüz Update yapar gibi eski sürüme mi güncelleyeyim?
Ayrıca attığınız link üzerinde maalesef önceki BIOS sürümüm yok. Fotoğrafını çekmiştim oradan buldum 7D48VL1 sürü müydü önceki kullandığım ancak bu sürümün bir önceki ve bir sonraki versiyonu var MSI sitesinde. Hangisini yüklemeliyim?

Son kullandığın sürümden öncekini yükle direkt, sorun olmaz.

Geri
Yukarı