Başarılı Kurulum MSI Pro VD H110, Intel Core İ3 6100, R9 380 4GB High Sierra 10.13.1

Donanım:
  • MSI Pro VD H110,
  • İ3 6100,
  • R9 380 4GB
  • 240 GB Sandisk SSD (macOS kurulu)
  • 1 TB WD (Windows kurulu)

Yaşadığım Sorunlar:
  • macOS High Sierra kurulumu tamamladıktan sonra PC'yi yeniden başlattığımda macOS kurduğum diskim gözükmüyordu. Çözümü aşağıda:
Şimdi ilk olarak Windows üzerinden Paragon aracı ile macOS kurmak istediğim bölümü HFS olarak biçimlendir veya disk izlencelerinden biçimlendirme yap.
Sonra USB/ Efı/ Clover/ Drivers64UEFI içerisinde bu dosyayı atın https://www.tonymacx86.com/tmx/apfs.efi
Bundan sonra kurulum yapmayı tekrar deneyin.

• macOS High Sierra kurulumu tamamladıktan sonra macOS kurulu diski açtığımda komutlar yüklenirken ekranımın sinyali gidiyordu. Komut satırındaki son komuta bakınca anladım ki AppleALC.kext kaldırıp yerine VoodooHDA.kext yüklemeliymişim. Clover Boot ekranında gerekli kextleri çıkarıp, ekleyerek bu sorunu da halletim.

Ek olarak:
macOS masaüstü geldiğimde etherhet ve sesi algılamıyordu. Ekran kartı algılamıştı. Ethernet için internetten birden fazla kext indirdim. Ses içinde MultiBeast ile Voodoo kextleri kurdum.
Fanlar içinde kextler indirdim. CPU ve diğer fanları görmekte fakat GPU fanlarını çalıştıramadım.

ROl9v7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı herhangi bir sorun çıkardımı ? Ekran kartı için herhangi bir kext kurdun mu ? Whatevergreen.kext ile Lilu.kext kullanıyor musun ? Z170 anakart i7 6700 işlemci Asus strix R9 380 ekran kartına sahibim 10.13 / 10.13.1 versiyonları kurdum. Fakat 10-15 dakka sonra donuyor. Çözüm bulamadım.

Ekran kartı herhangi bir sorun çıkardımı ? Ekran kartı için herhangi bir kext kurdun mu ? Whatevergreen.kext ile Lilu.kext kullanıyor musun ? Z170 anakart i7 6700 işlemci Asus strix R9 380 ekran kartına sahibim 10.13 / 10.13.1 versiyonları kurdum. Fakat 10-15 dakka sonra donuyor. Çözüm bulamadım.

Yazdığınız kextler zaten kurulum flashında vardı. 2 farklı yerden kurulum indirdim. Technopat ve osxinfo. İkisini de incelemeni öneririm..

Donma olayı bende sadece google chrome ve opera açarken oluyor. Bunun nedeni de ses driverlerini doğru kurmamamdan kaynaklandığını düşünüyorum. Aslında tam çözüyordum fakat yaptığım Hackintoshu bozdum.

Ek olarak bugün termal macun sürerken anakart ve işlemciyi sanırım bozdum. Bende tam i7 6700, H170 anakart almayı planlıyordum :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı