Elektronik MSI PRO X670-P Anakart - 8.399 TL

Görsellerdeki CPU girişleri hakkında bilginiz var mı hocam

Görselleri tam olarak anlayamadım. Ama modüler PSU kullanıyorsanız üzerinde çıkışlarda yazar. Bu anakartlar CPU chipset tarafında çok ciddi güç tüketimine sahip olduğu için 750W'lık PSU'lar pek kullanılmıyor. PSU'yu alırken CPU tarafına 2 güç veren olup olmadığını kontrol edip öyle almak gerekiyor.

Aerocool P7 850W uyumlu değil yazmışsınız ama uyumlu. Denediniz ve çalışmadı mı?

1668942948864.png

Görselleri tam olarak anlayamadım. Ama modüler PSU kullanıyorsanız üzerinde çıkışlarda yazar. Bu anakartlar CPU chipset tarafında çok ciddi güç tüketimine sahip olduğu için 750W'lık PSU'lar pek kullanılmıyor. PSU'yu alırken CPU tarafına 2 güç veren olup olmadığını kontrol edip öyle almak gerekiyor.

Aerocool P7 850W uyumlu değil yazmışsınız ama uyumlu. Denediniz ve çalışmadı mı?

Eki Görüntüle 1579072
güç kaynağı çıkışları tüm modüler psu larda aynı fakat molexin diğer ucu gördellerdeki gibi mantık olarak üçgen kare kısma giriyor ve taktım çalıştı vatandaki ekip biz takıyoruz sorun olmuyor dedi

Eki Görüntüle 1579072
sizin görseldeki giriş 8 pin ama çıkışlar benim görseldeki 4+4 pin oluyor bunlarında yuvaya giriş üçgen kare kısımları farklı. kare erkek üçgen yuvaya girmez ama üçgen erkek kare yuvaya giriyor bende düz mantıkla yuvaya 4pindeki üçgen erkekleri karelere takmış oldum şimdilik sorun yok ama oc yapmadan kullanma niyetindeyim zaten expo gelişme sürecinde 6000 mhz lik rami 4800 mhz de kullanayım bakalım biraz

Dosya Ekleri

• 20221116_214343.jpg
    20221116_214343.jpg
    208,4 KB · Görüntüleme: 21
  • 20221116_214516.jpg
    20221116_214516.jpg
    47,4 KB · Görüntüleme: 21
Güç kaynağı çıkışları tüm modüler PSU'larda aynı fakat Molex'in diğer ucu gördellerdeki gibi mantık olarak üçgen kare kısma giriyor ve taktım çalıştı vatandaki ekip biz takıyoruz sorun olmuyor dedi

Sizin görseldeki giriş 8 pin ama çıkışlar benim görseldeki 4+4 pin oluyor bunlarında yuvaya giriş üçgen kare kısımları farklı. Kare erkek üçgen yuvaya girmez ama üçgen erkek kare yuvaya giriyor bende düz mantıkla yuvaya 4pindeki üçgen erkekleri karelere takmış oldum şimdilik sorun yok ama OC yapmadan kullanma niyetindeyim zaten expo gelişme sürecinde 6000 MHz'lik RAM'i 4800 MHz de kullanayım bakalım biraz

Çifte uyumluluk oluşturdukları için böyle görünüyor. Bu sorun yaratacak bir durum değil. Birebir fit olması gerekmiyor. Ama sokete hiç yerleşmiyorsa o zaman sorun var demektir.

Bu ne saçma ürün kardeşim? Aerocool P7 850W ve Corsair HX750 Platinium ürünleri bu anakarta uyumlu değil. Zırt pırt güç kaynağı alıp iade mi edeceğiz? MSI sitesinde HX750 uyumlu diyor kabloya, bir bakıyorum anakart girişi farklı.

İstediğin PSU'yu her markanın anakartında kullanabilirsin PSU soketleri standart sadece pin girişleri farklı.

Geri
Yukarı