MSI Pro Z690-P vs B660M-A Wi-Fi

Selam,

Şuan B660-M mortardan başka kesin OC yapabilirsin diyebileceğim bir anakart yok. Çünkü Mortar'ın incelemeleri oldu ve yapıldığını biliyorum. Attığın Anakart hakkında bilgiyom yok.
Tamamdır dostum sorun yok. Çokta önemli değil ya 6500XT, giriş seviyesi anakart, i5 12400 ve max 9-10K bütçeyle çıktım. Sonunda 6700xt ve bu anakarta kadar geldik :D İnşallah sorunsuz kullanırım başka sıkıntı yok.

@deadfellow dostum kusura bakma aklıma bir şey geldi ve sanırım cevabı evet ama gene de sormak istiyorum pek bilgili olmadığım için.
Bu ssd ile vaadedilen full hızları alabilirim herhalde değil mi anakarttan ?

Son düzenleme:
Tamamdır dostum sorun yok. Çokta önemli değil ya 6500XT, giriş seviyesi anakart, i5 12400 ve max 9-10K bütçeyle çıktım. Sonunda 6700xt ve bu anakarta kadar geldik :D İnşallah sorunsuz kullanırım başka sıkıntı yok.

@deadfellow dostum kusura bakma aklıma bir şey geldi ve sanırım cevabı evet ama gene de sormak istiyorum pek bilgili olmadığım için.
Bu ssd ile vaadedilen full hızları alabilirim herhalde değil mi anakarttan ?
Evet alırsın.

Teşekkür ederim kral. İmzanda patriot viper ram kullanıyorsun sanırım. Bir konu oluşturdum 2 saat kadar önce ilerleyen zamanlar yayınlanır. Orada da fikir verebilir misin. Patriot Viper 4000mhz hakkında.
Tabii.

İşlemcini ileride yükseltmeyi düşünüyorsan Z690 alabilirsin. İşlemcimi yükseltemem ben bunu kullanırım sonra yeni bir platforma geçerim diyorsan B660M Mortar alıp Non-K işlemcini 5GHz'a overclocklayıp yaklaşık %30 performans artışı kazanabilirsin.

12400F işlemciyi B660M Mortar'da nasıl OC yapmayı düşünüyorsunuz acaba? Olmuyor diye biliyordum

B660M Mortar'da BCLK saati var yani öyle mi? MSI Z690-A şuanda 3900 TL, Z690 bir anakart almak mı B660M bı anakart almak mı
K işlemcin varsa Z690 Non-K işlemcin olup OC yapmak istiyorsan B660M Mortar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı