MSI Pro Z790-A Wi-Fi DDR5 alınır mı?

hocam vatan bazen sepette yüzde 15 indirim yapıyor 6400 TL'ye inmişti ama indirim bitmiş düşünürsen tavsiye ederim bence o fiyata çok iyi bir anakart. tomahawk modelini bende gözüme kestirmiştim ama msi pro daha mantıklı geldi
Doğrudur hocam bende öyle düşünüyorum zaten kartlar arasındaki tek fark usb 2.0 ve m2 slotu onun dısında eşitler gibi pro modeli yeterli olucaktır

İyi akşamlar arkadaşlar, MSI Pro Z790-A Wi-Fi DDR5 alınır mı? Bunun yerine daha uygun ve aynı özellikleri sağlayan DDR5 anakart öneriniz olur mu?
MSI PRO Z790-A WIFI Intel Z790 Soket 1700 DDR5 7200MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Vatan bilgisayarda sepette indirim ile 6400 TL'ye iniyor.
Hocam merhabalar
Ben de aynı şekilde bu anakarttan aldım ve 13700k işlemci ile kullancağım. Yalnız nette gezinirken ilk kurulumda Bios güncelleme sırasında 12. nesil işlemci gerekiyor en başta diye bir şeyler okudum. Sanırım 12. nesil işlemci ile güncelleyip, 13. nesil kullanımı için hazır olmasını sağlamak gerekiyormuş. Siz kurulum yaparken böyle bir şeyle karşılaşmış mıydınız?

Hocam merhabalar
Ben de aynı şekilde bu anakarttan aldım ve 13700k işlemci ile kullancağım. Yalnız nette gezinirken ilk kurulumda Bios güncelleme sırasında 12. nesil işlemci gerekiyor en başta diye bir şeyler okudum. Sanırım 12. nesil işlemci ile güncelleyip, 13. nesil kullanımı için hazır olmasını sağlamak gerekiyormuş. Siz kurulum yaparken böyle bir şeyle karşılaşmış mıydınız?
z790 chipset anakartlar 13.nesil işlemcileri kullanıma hazır şekilde geliyor hocam öyle biliyorum o dediğiniz z690lar için geçerli.sistemi eğer biryere toplatıyorsanız zaten bios güncelleyip test edip o şekilde yolluyorlar sıkıntı yaşamazsınız.

Hocam merhabalar
hocam ben anakart hala alamadım ama 13. nesile uygun olarak geliyor sadece usb takıp update etmeniz gerekiyor diye biliyorum. Almak istediğim dönemlerde araştırmıştım

Z790 anakart aldın mı memnun musun ben de almayı düşünüyorum.
hocam baya geç gördüm kusura bakmayın. Z790 anakartı aldım fakat önümüzdeki günlerde son parçayı alınca montajı yapacağım ama memnun kalırım diye düşünüyorum.

edit: bana sormamışsınız hocam yeni fark ettim.

Geri
Yukarı