MSI Pulse 15 vs HP Omen 17-CM2002NT

İnceleme: Acer Nitro 5 AN515-58-503P
Kasıtlı 8 GB RAM'li sistem almışsın o bütçede.

Bir şeyi iyi olduğu için savunmak fanboyluk olmuyor. Samsung sektörde en iyisi olsa ve herkes ondan alsa ben Samsung önersem fanboy mu oluyorum? Saçma sapan konuşmayın. MSI Advanced BIOS'u sayesinde her türlü throttle çözümüne açık kapı bırakıyor bilgili birisi için. Sırf bu yüzden bile alınır ama siz hala donanımla performans ölçüyorsunuz. Arkadaşımın i7 6700HQ sunun benim i7-7700HQ 'umdan iyi olduğunu bile anlamakta zorlanacağınızı düşünüyorum. Anakart ve parça bileşenlerinin de umarım öneminin yüksek olduğunu bir gün anlarsınız.

Bazı konularda iyi ama genelde bence Lenovo ve MSI daha iyi birçok konuda. ASUS'un da üst serileri için aynısı bir nevi söylenebilir.

13.nesil i5 3060 Max-Q Monster.
11.nesil i5 3060 ASUS TUF'dan düşük FPS veriyor.

MediaMarkt'dan aldım 16 GB RAM olarak geldi, bana laf atacağına az konuyu tam oku altta yazmışım MediaMarkt'dan alınma olduğunu. Ayrıca ben sana önerdiğin için fanboysun demedim, abarttığın kadar Throttle olmayıp berbat bir soğutmaya sahip MSI sırf BIOS olayından dolayı önerdiğin için dedim :D

Sırf BIOS değil? Ben size önceden de anlatmıştım. Sistemin koyduğu limitleri nasıl kaldırmayı düşünüyorsun?

Mediamarkt'dan aldım 16 GB RAM olarak geldi, bana laf atacağına az konuyu tam oku altta yazmışım Mediamarkt'dan alınma olduğunu. Ayrıca ben sana önerdiğin için fanboysun demedim, abarttığın kadar Throttle olmayıp berbat bir soğutmaya sahip MSI sırf BIOS olayından dolayı önerdiğin için dedim :D
Soğutması berbat değil Throttle oluşturmadıkları için ısınıyor cihazları. Keşke kafanız farklı şekillerde de çalışsa. O MSI'ın bazı cihazları 250W güçte çalışan GPU'lu laptopu soğutuyor. Sıvı Metal ile mi ne becerdilerdi o işi? Tebrik etmek lazım. BIOS hikmeti sayesinde o işlemcinin ısınmamasını da sağlarsın bu arada. Gülücük atmıyor olmam mesajlarına gülmediğim anlamına gelmiyor bilgili arkadaşlarla anlam veremiyoruz doğrusu.

Tamam aldır bakalım mükemmel MSI modelini, daha düşük donanım, soğutma, kasa ile "ayar" çekip kullandırt adama cihazı.
Hala anlamıyor düşük donanımın performans ile laptopta doğrudan bağlantılı olmadığını. Laptoplarda deli gibi Throttle var diyorum o yüzden koydukları parçadan ziyade parçanın Throttle durumu önemli. Gidip RTX 4070'e İ7-7700HQ takacak halleri yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı