MSI R7 240 Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunu

Kyriell

Hectopat
Daha fazla  
Dün MSI R7 240 ekran kartını almıştım fakat ankartıma uyumlu olduğu halde ekrana görüntü gelmiyor. Ekran kartının fanı çalışıyor, bilgisayarıma format atıp denedim, yine aynı sıkıntıyı yaşadım. Casper 250W PSU var. Yeni bir PSU mu almam gerekiyor, yoksa başka bir hata mı var? Eski ekran kartımı taktığımda ekrana görüntü geliyor ve bilgisayar açılıyor.
  • Not: RAM'leri çıkartıp 10 dakika bekledim olmadı. BIOS güncel. Forumda aynı sorunu yaşayanlara sunulan çözümleri denedim fakat yine bir sonuç alamadım. Format da çare olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
işlemci: i5 3470 1155 socket lga
anakart: ecs h61h2-mv (2.0)
ram: 6gb ddr3
ekran kartı: amd hd7350

ekran kartının girişi uyuyor ve pci express 2.0 var anakartımda sadece biraz performans düşüklüğü yaşayacağımı biliyorum ama başka bir uyumsuzluk göremedim

Son düzenleme:
Evet sisteminiz güncel denilebilir. Via chipset bekliyordum ama değil. PSU yeterli kendim 250 watt power ile kullanıyorum R7 240'ı. Ekran kartı arızalı olabilir başka bir bilgisayarda deneyebilme şansınız varsa deneyin yoksa aldığınız yere götürüp kartı test ettirin.

Ben 5 yıllık psu ile kullanıyorum. Dediğim gibi ekran kartını başka bilgisayarda deneyebilirseniz ne olduğunu görebiliriz. Baktığımda 7350'nin 19 watt çektiğini gördüm. R7 240'da 30 watt çekiyor.

Belki BIOS ayarlarında görüntü dahili GPU ile verilecek şekilde ayarlıdır. Birde monitöre giden görüntü kablosunu anakart üzerindeki uygun görüntü çıkışına takar mısın?

Sorunumu hallettim biosu tekrar flashladım ve 10 dk bekledim ekran kartını takınca daha sonra açıldı teşekkür ederim yardımlarınız için

Benzer bi sorunla karşılaştım şimdi de windows 10 a güncelledim ve çözdüğüm sorunla karşılaştım ama w10 da bir türlü çözemedim w8 e geri döndürdüm bu sefer de pc açılırken ekran düz siyah ekran geliyor oturum açma yerine gelince olması gereken ekran da geliyor bunu nasıl çözebilirim

Sorunumu hallettim biosu tekrar flashladım ve 10 dk bekledim ekran kartını takınca daha sonra açıldı teşekkür ederim yardımlarınız için

Benzer bi sorunla karşılaştım şimdi de windows 10 a güncelledim ve çözdüğüm sorunla karşılaştım ama w10 da bir türlü çözemedim w8 e geri döndürdüm bu sefer de pc açılırken ekran düz siyah ekran geliyor oturum açma yerine gelince olması gereken ekran da geliyor bunu nasıl çözebilirim
hocam sorunu çözebildinizmi aynı problemi bende yaşıyorum

Ekran kartı: MSI R7 240
Anakart: ASUS Z170 Pro Gaming
İşlemci: Intel I7 6700k
RAM: HyperX 2 X 8 2400 MHz
PSU: 500W
Sistemi sorunsuz montaj yaptık fakat PC çalıştığında görüntü gelmiyor. Ekran kartı fanları dahil her şey çalışıyor fakat sadece görüntü yok. Bunun sebebi ne olabilir acil yardımcı olabilecek var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı