MSI R7 240 mı GTX 750 Ti mı?

İşlemci kaynaklı dar boğaz oluyor da ben mi yeni öğreniyorum?

Uzun zamandır bilgisayarımı ekran kartsız kullanıyordum. Artık ekran kartı almaya karar verdim. AMD Radeon R7 240 mı yoksa GTX 750 Ti mı daha iyi olur?

Sistemim:
AMD Ryzen 3 Pro 3200G
RX Vega 8
8 GB RAM
R7 240 kart APU grafik biriminden bile daha kötü bir kart. 750Ti ise Vega 8 biriminden biraz daha iyi ama yine de almaya değecek kadar fark olacağını sanmam.

Bu arada belirteyim RAM 1X8GB şeklindeyse bir 8GB daha RAM alıp Dual Channel kullan. Bu şekilde ekran kartı almana gerek kalmadan grafik biriminin performansı neredeyse ikiye katlanacak 😀

3200G, 750 Ti'a göre daha hızlı olduğundan dolayı 750 Ti'ın tam verimini alamayabilir arkadaş. İroni falan yapmadım. Ayrıca bahsettiğim darboğazın sebebi de ekran kartı değil.
İşlemci, ekran kartından hızlı olursa herhangi bir kayıp yaşanmaz. Tam tersi olursa sorun yaşanır.

Uzun zamandır bilgisayarımı ekran kartsız kullanıyordum. Artık ekran kartı almaya karar verdim. AMD Radeon R7 240 mı yoksa GTX 750 Ti mı daha iyi olur?

Sistemim:
AMD Ryzen 3 Pro 3200G
RX Vega 8
8 GB RAM
İkisi arasında tercih GTX 750 TI olur ama Bu kart artık ömrünü doldurdu. Şu an 750 TI kullanıyorum, 2019-2020 ile ömrü tamamlandı. Mesela CoD Warzone oynamak istersin ama bayağı üzer. En mantıklısı biraz daha biriktirip daha güçlü ve yeni bir kart almak.

Geri
Yukarı