MSI R7 240 Önerir Misiniz?

ferhatunvr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarım çok eski 2006, 2007 senesinde alındı. Ben yavaş yavaş imkanım olduğunda geliştiriyorum. Quad core işlemci taktım bilgisayarıma şimdi ekran kartı almak istiyorum. Giriş seviyesinde bütçem 200 TL ve MSI AMD Radeon R7 240 2GB 128Bit (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı R7 240 2GD3 LPV2 ekran kartını beğendim. Technopat YouTube kanalında GTA 5 için test edilmişti bu kart performansını sevdim diğer kartlara göre siz önerir misiniz bu kartı? Kartın tam bilgileri aşağıda ve bu kart ile oynamak istediğim oyunlar da aşağıda.

MSI Amd Radeon R7 240 2GB 128Bit (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı R7 240 2GD3 LPV2

BağlantıAnalog (D-Sub), DVI-D, HDMI
Bellek Hızı1800 MHz
Bellek TipiDDR3
Bit Değeri128 Bit
Chip SetiNVIDIA
Çekirdek HızıBase : 730 - Boost : 780
DirectX Desteği12
DVI-D1
Grafik BellekYok
Grafik İşlemcisiAMD R7 240
HDMI Çıkışı1 Adet
Minimum Güç Kaynağı (PSU)300 W
Slot TipiPCI-Express 3.0
SoğutmaFanlı Soğutma
[TBODY] [/TBODY]
Almak istediğim ekran kartı yukarı da ki özelliklere sahiptir. Bu kart ile oynamak istediğim oyunlarda bunlardır.

GTA V
Far Cry 3 - 4
Battlefield 3 - 4

Yukarıda belirttiğim oyunları açar mı? Grafik ayarı düşükte yüksekte fark etmez Low'da da oynarım ben sadece kasmasın yeter. Oyunları keşfetmek ve hikayesine hakim olmak için oynamak istiyorum. Ve 200 TL bu karttan daha iyi performans sağlayacak kart önerilerinize de açığım.

Not: Kart bilgilerini bu şekilde vermem ve konuyu bu kadar uzatmam doğru bilmiyorum. Eğer yazım ve konu açımı hakkında bir hatam olduysa özür dilerim. Şimdiden zamanını ayırıp yorum atan herkese teşekkür ederim. Hayırlı bayramlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Size de hayırlı bayramlar.
Dediğiniz oyunları oynatır o kart. Ama oynatacağı bir şekilde ayar yapmalısınız.
BF 3'ü orta ayarlarda oynarsınız.
GTA 5'i de videoları var zaten testi yapılmıştı ona göre ayar yaparsınız ya da kendisi yapyor zaten.
BF 4'ü de düşükte oynatır.
Far Cry 3'ü orta ayarlarda oynamıştım o kartla yanlış hatırlamıyorsam. Belki de yüksek ayarlardaydı. Ama 4'ü nasıl oynatır bilmiyorum.
Ram en az 6 GB ise iyi. 4 ise sıkıntı. 2 ise zaten baştan kötü.
Msi alana kadar Asus alsanız daha iyi.

Size de hayırlı bayramlar.
Dediğiniz oyunları oynatır o kart. Ama oynatacağı bir şekilde ayar yapmalısınız.
BF 3'ü orta ayarlarda oynarsınız.
GTA 5'i de videoları var zaten testi yapılmıştı ona göre ayar yaparsınız ya da kendisi yapyor zaten.
BF 4'ü de düşükte oynatır.
Far Cry 3'ü orta ayarlarda oynamıştım o kartla yanlış hatırlamıyorsam. Belki de yüksek ayarlardaydı. Ama 4'ü nasıl oynatır bilmiyorum.
Ram en az 6 GB ise iyi. 4 ise sıkıntı. 2 ise zaten baştan kötü.
Msi alana kadar Asus alsanız daha iyi.

Yorumunuz için teşekkür ederim, Benim bilgisayar sistemim böyle.

İşlemci: İntel Core 2 Quad CPU Q8400 2.66 Ghz
Ram: 4 GB DDR2
Ekran Kartı: Amd Readon HD 3400 512 MB ( Paylaşımlı )

Şimdi bu kartı alırsam bunu takacağım ve ana kartım eski ram hızı düşüktür büyük ihtimalle 600, 800 mhz arasıdır. Yukarıda ki oyunları yinede Low ayarlarda açar mı? Zaten kartı aldıktan sonra yavaş yavaş ana kart ve Ram ide değiştireceğim.

Para ekleyip R7 250x filan alın. Çok iyi kart.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Ben çalışmıyorum tedavi görüyorum hastanede madde bağımlılığı yüzünden 2 hafta da bir kontrole gidiyorum ve şuan ki ruhani ve bedeni durumum çalışmaya pek müsait değil 6 aydır tedavim devam ediyor. Bedeni dediğim olay ise Allah'a şükür elim kolum tutuyor ancak kriz gibi sıkıntılar olabiliyor bunalınca. Bu yüzden pek elime para geçmiyor. Sıfır dan bilgisayar toplamayı çok istiyorum ancak maddi durumum el verişli değil. Zar zor 190 TL para biriktirdim ve bu kart ile eşdeğer kartlar arasında en iyisi bu gibi olduğu için bu kartı almak istiyorum. En fazla 200 TL para ödeyebilirim ekran kartına.

Geçmiş olsun. Umarım tedavi başarılı olur. [emoji53]

Fiyatına iyi bir kart alabilirsiniz.
Teşekkür ederim değerli yorumun için inşallah. Peki bu kartta karar kıldım zaten bir tanıdık bilgisayarcı var ona soracağım getirtebilir mi diye yoksada İnternet üzerinden sipariş vereceğim.

İnternetten almanızı öneririm. Hem garanti daha güvenilir hem daha ucuz.
Büyük ihtimalle İnternet'ten alacağım zaten amcamın yakın arkadaşı bilgisayarcı aynı bellek hızında ve saire ayarlaması zor olur zaten 2 gün sonra iş başı yapacak soracak eğer ayarlayamazsa direk alacağım zaten.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı