MSI R9 280 veya MSI GTX 760

• Konuyu başlatan Gny
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 2B
Anlamadığım şey şu dur. Bu iki kart arasında 1gb ve 128 bit fark var ama bunun bir önemi yok mu? Yeni CPU bu özelliklerden daha mı baskın geliyor?

Bit veri yolunu daha verimli kullanıyor artık üreticiler. Hem AMD, hem Nvidia. Yani şöyle düşün, bir yolda şerit sayısını azaltıyorlar, ama şeritleri genişletiyorlar. Böylece 8 şeritli bir yol ile, 4 şeritli bir yol arasında fark olmuyor. ;)

@Because Im Batman fanboyluk yapsam gerekçe sunmadan yapardım:) Ama geçmişte de gelecekte de o catalyste asla kullanmak istemeyeceğim bir şey:) Her zaman her oyunda Nvidia diyorum ben(y)

Ayrıca ben burda bir şeyin reklamını değil yaşadığım bir şeyi başkası yaşamasın diye yazdım. Ama sana uymuyorsa okumadan geçebilirsin(y)

Fanboyluk yapıyorsun ama arkadaş sormuş r9 280 mi gtx 760 mı diye sen direk AMD alma kullanma AMD eskisi gibi değil artık bende eskiden İntel ve Nvidia kullanıcısıydım memnundum şimdiki bilgisayarım AMD ondanda memnunum İntel ve Nvidia biraz daha bütçesi olanlara hitap ediyor.

BF4 ve GTA V ne kadar doğru bilemem ama Mantle desteği ile çıkacakmış. Normalde GTX 760'dan daha iyi birde işin içine Mantle girince fark açılıyor. Demem o ki alacaksan R9 280x al ama R9 285'de alabilirsin.

Nvidia'nın süper denetim masası için 4 GB GT630 alıyoruz arkadaşlar. R9 290X'de neymiş. Denetim masası kötü. Oyunları açmaz.

Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Beni yeterince aydınlattınız.

R9 285'in yanına amd fx 8350 yakışır mı? Tavsiyeniz var mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı