MSI R9 380 4 GB 256 BIT VS MSI GTX 1050 Ti

Yer
Hatay
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba sizlere birkaç sorum olacak tavsiyelerinizi bekliyorum.

- MSI GTX 1050 Ti ve MSI R9 380 4 GB 256 BIT'in hangisi oyunlarda daha iyi performans sağlar?
Şu an elimde R9 va,r Battlefield 1 orta ayarlarda multiplayer modunda ortalama 55 FPS alıyorum 1080P.
- Mining için birtanesini feda edeceğim ama süreklide Battlefield 1 oynuyorum. R9 Mining 17 MH/S ETH kasıyor 1050 Ti 15 MH/S kasıyor.
- Gigabyte GA 970 Anakart Bolca slot var Mining için mantıklımı? Elimde mevcut.
- Bu iki ekran kartından herhangi birtanesini seçerseniz ne işlemci önerirsiniz? Şu an FX 8350 mevcut yetmediğini düşünüyorum.
Sorularım biraz fazla oldu kusuruma bakmayın.

İki kartın performansı birbirine çok yakın. GTX 1050 Ti genel olarak R9 380'den daha iyi performans veriyor. Fakat R9 380'in saf grafik işlemci gücü daha iyi olduğu için MH/S ETH çıkarıyor. GTX 1050 Ti kartının oyun optimizasyonu çok daha iyi ve güncel bir kart. Oyun için GTX 1050 Ti kartınızı kullanın. Monitörünüz 1080P ise işlemcinizi değiştirmenize gerek yoktur. O anakart ile de mining yapabilirsiniz.

BF1'de 1050 Ti birazcık daha önde. İşlemci ise BF1 için biraz geride kalabilir, değiştirmeniz de pek bir şey ifade etmez çünkü o anakarta takabileceğiniz en iyi işlemcilerden bir zaten bu. Biraz hız aşırtma yapabilirsiniz. Onun dışında da RAM 8 GB ve üzeri ve mutlaka çift kanal şeklinde olmalı. BF1'de RAM'lerin çift kanal çalışması performansa çok etki ediyor. Madencilik hakkında ise pek bilgim yok.

Arkadaşlar öncelikle merhaba sizlere birkaç sorum olacak tavsiyelerinizi bekliyorum.

- MSI GTX 1050 Ti ve MSI R9 380 4 GB 256 BIT'in hangisi oyunlarda daha iyi performans sağlar?
Şu an elimde R9 va,r Battlefield 1 orta ayarlarda multiplayer modunda ortalama 55 FPS alıyorum 1080P.
- Mining için birtanesini feda edeceğim ama süreklide Battlefield 1 oynuyorum. R9 Mining 17 MH/S ETH kasıyor 1050 Ti 15 MH/S kasıyor.
- Gigabyte GA 970 Anakart Bolca slot var Mining için mantıklımı? Elimde mevcut.
- Bu iki ekran kartından herhangi birtanesini seçerseniz ne işlemci önerirsiniz? Şu an FX 8350 mevcut yetmediğini düşünüyorum.
Sorularım biraz fazla oldu kusuruma bakmayın.
R9 380 gtx 1050ti ye göre yük altında nerdeyse 2 katı elektrik tüketir. Bu sebepten mining için iki kart arasında gtx 1050 ti olanı öneririm.

İki kartın performansı birbirine çok yakın. GTX 1050 Ti genel olarak R9 380'den daha iyi performans veriyor. Oyun için GTX 1050 Ti kartınızı kullanın. Monitörünüz 1080P ise işlemcinizi değiştirmenize gerek yoktur. O anakart ile de mining yapabilirsiniz.
Evet hocam monitör 1080P oyunda bazen yoğunlukta yetmediğini düşünüyorum Ryzen 1200 dahamı mantıklı bu işlemciye göre ? Cevabınız için çok teşekkürler.

8350'den R3 1200'e geçiş yapılmaz. Yetmediğinizi düşünüyorsanız BF1'de MSI Afterburner OSD ile donanım kullanımlarına bakabilirsiniz. FX 8350 GTX 1050 Ti 1080P monitör üçlüsü darboğaz sorunu yaşatmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BF1'de 1050 Ti birazcık daha önde. İşlemci ise BF1 için biraz geride kalabilir, değiştirmeniz de pek bir şey ifade etmez çünkü o anakarta takabileceğiniz en iyi işlemcilerden bir zaten bu. Biraz hız aşırtma yapabilirsiniz. Onun dışında da RAM 8 GB ve üzeri ve mutlaka çift kanal şeklinde olmalı. BF1'de RAM'lerin çift kanal çalışması performansa çok etki ediyor. Madencilik hakkında ise pek bilgim yok.
Hocam cevabınız için öncelikle teşekkürler bu anakartı mining için kullanıcam yeni anakart alacağım sorular çok fazla olduğu için yazıp Technopat Sosyalden kovulmak istemedim :)

8350'den R3 1200'e geçiş yapılmaz. Yetmediğinizi düşünüyorsanız BF1'de MSI Afterburner OSD ile donanım kullanımlarına bakabilirsiniz. FX 8350 GTX 1050 Ti 1080P monitör üçlüsü darboğaz sorunu yaşatmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI After Burner ile test ediyorum CPU %60 - 80 arası sıcaklık 61 derece GPU %99 ama bazen 0, 15, 80 ama bu aradada işlemci kullanımı artmıyor, GPU sıcaklığı 65 derece sabit.

Değerler olması gerektiği gibi. İşlemci kullanımının artmasına gerek yok grafik kartınızın performansından tam yararlanıyorsıunuz. 8 GB RAM varsa 12 veya 16 GB seviyesine yükseltmenizde fayda var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı