MSI R9 380 GTA 5 kaplamalar geç yüklenme sorunu

Teknobyte

Hectopat
Merhaba arkadaşlar msi r9 380 gaming 4G modelini aldım. Fakat gta 5'de yollar görünmüyor etraftaki efektler geç yükleniyor. Durum böyle olunca kartı iade etme hissi uyandı bende sizce bu kartı iade etmeli miyim ? iade edersem Msi GTX970 gaming 4g almayı planlıyorum ama arada 550 TL gibi bir fiyat farkı oluşacak sizce bu farka değer mi ? Daha önce AMD ekran kartını hiç kullanmamıştım ilk oldu ama pişman oldum :D sanırım tekrar Nvidia platformuna geri dönüş yapmak daha doğru olacak görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
Sistem Bilgilerim:
  • Msi z97 gaming 5
  • İntel pentium g3258
  • G.Skill RipjawsX 8GB(2x4GB) 1600MHz DDR3 Ram
Ekran Kartı Bilgileri:
  1. Msı GTX970 gaming 4G Gddr5 4GB 256bit nvidia geforce DX12 ekran kartı
  2. Msı R9 380 gaming 4GB Gddr5 256bit amd radeon Dx12 ekran kartıGSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun işlemci darboğazı yüzündenn. G3258 olduğunu yeni fark ettim. I3 4160 kurtarır ama direk i5 4460 4590 gibi işlemcilere yönel. Birde ayarları fullemeyi dene ve oyunu orjinal olarak oyna yoksa devam edebilir sorun.

İşlemciyi idareten aldım broadwell işlemciyi bekliyorum. Aida64 ile sisteme baktığımda hdd'nin 5400 rpm olduğunu gördüm. Far cry 4 yükledim ultra ayarlarda kasma yok :D video atıcam birazdan :D

FAR CRY 4 de 2 çekirdek limiti yokmu ? Ayrıca GTA 5 direk ekran kartının yetmediği yerlerde işlemciye yük bindiriyor. Anisotropic Filtering ayarını düşürmeyi dene belki bir işe yarar ama o g3258 r9 380 için gerçekten düşük bir işlemci.

FAR CRY 4 de 2 çekirdek limiti yokmu ? Ayrıca GTA 5 direk ekran kartının yetmediği yerlerde işlemciye yük bindiriyor. Anisotropic Filtering ayarını düşürmeyi dene belki bir işe yarar ama o g3258 r9 380 için gerçekten düşük bir işlemci.
Çift çekirdek için yazılım mevcut benim makinada sorun yaratan HDD çünkü hem eski hemde çıkma birde 5400 RPM çok kötü bir HDD o yüzden 64 MB 7200 RPM HDD ve SSD sipariş verdim.
Far cry 4 de 2 çekirdek limiti var ancak bunu bir programla çözebilirsiniz. Programın adı Extreme injector. Eğer bu konu hakkında bi sorun varsa yardımcı olabilirim.
Hayır sorunumuz bu değil :D
Broadwell işlemciler satış da bilgine.
Çıkmış ama türkiyede satan bir firma yok bulamadım

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HD tune sonucu bir sıkıntı var

hd tune.png

Merhaba arkadaslar samsung 850 evo SSD aldım ama sorun aynı ne yapmamız gerekiyor.

HDD üzerinde oyun oynarken benzer bi sorunla bf4'de karşılaştım. Telsiz sesleri ve zemin kaplamaları oyuna girdikten yaklaşık 10 saniye sonra yükleniyordu.
SSD'ye geçtigim zaman düzelmişti.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı