Msi R9 380 GTA V düşük FPS sorunu

musa sekmen

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Kimya mühendisi
MSI r9 380 ekran kartı ve fx 6300 işlemciye sahibim. Doku kalitesi çok yüksek, 4x msaa açıp 4x msaa yansıma kalitesini açınca 35 fps alıyorum. Ama gündüz trafikte araba sürünce fps 25'e kadar düşüyor ve araba kullanırken 25-30 arasında seyrediyor. İşin garibi msaa yer diye kısıp msaa kapalı, doku kalitesi çok yüksek çim kalitesi normal ve diğer ayarlar yüksek ve çok yüksek olarak dağılmış iken de aynı oranda fps alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Neyi kısarsam kısayım neyi artırırsam artırayım genelde hep aynı oranı alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük ayarda da yüksek ayarda da hemen hemen aynı oranda FPS alıyorsanız işlemci darboğazı olabilir. Oyun içinde CPU ve GPU kullanımlarının fotoğraflarını atarsanız iyi olur. Ayrıca Population Variety ve Population Density gibi işlemciye ağır yük bindiren ayarları kısabilirsiniz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sıcaklıkları da kontrol etmek lazım tabii.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı