Msi r9 390 ekran kartı ısınma sorunu

• Konuyu başlatan Nothingg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 6B
N

Nothingg

Ziyaretçi
Yeni toplamış olduğum sistemimde bulunan Msi'ın r9 390 model ekran kartının boşta ısınma değerleri 58-62 arası değişiyor(Ekran Kartı Fanı Otomatik). Kasam Zalman z11, 5 tane stok fanla geliyor kablo yönetimide olabilecek en iyi şekilde. Sosyal'de biraz araştırma yaptım genelde bütün kullanıcılar 30-40 derece olduğunu belirtmiş benim ekran kartımda bir sorun mu var acaba yardımcı olabilir misiniz ?

Arkadaşımda da aynı sorun var. Onun kasası da Cooler Master silencio 650 pure GPU ısı değerlerimiz hemen hemen aynı. Sistemlerimizi yaklaşık 1 ay önce topladık ve aldığımızdan beri böyle güncellemeler falan her şeyimiz eksiksiz ama sorunu bulmuş değiliz.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Batuhan arkadaşım merhaba konudaki tüm cevapları okumadım ancak benimde 390x kartım vardı yeni güncelledim bu kartlar aşırı derecede ısınıyor haklısın ama normal olarak karşılanıyor başlarda bende senin gibi endişeli yaklaşmıştım hatta fankarı %40dan aşşağıda tutmuyordum. Ancak daha da soğuk yapmanın yollarını araştırdım ve kendi çapımda bir yol buldum belki sen denememiş olabilirsin denememiş isen tavsiye ederim.

1.Öncelikle fan yönlerini dikkatlice ayarla yukarıdaki fanlar havayı dışarı atacak şekilde konumlandırmış ol.

2.kasanın alt kısmına havayı kasa içerisine alacak şekilde 1 adet fan koy.

3.ekran kartının tam karşısında yani kasa kapağını açınca sağ tarafa doğru baktığında fan varsa ve içeriye hava akışı var ise onu dışarıya hava akışı şeklinde değiştir

4.pc tamamen boşta iken ekran kartının fan testini yap ve auto kısmını kendin düzenleyip sıcaklığına göre ayar ver.

Yardımcı olabildeysem ne mutlu.

Batuhan arkadaşım merhaba konudaki tüm cevapları okumadım ancak benimde 390x kartım vardı yeni güncelledim bu kartlar aşırı derecede ısınıyor haklısın ama normal olarak karşılanıyor başlarda bende senin gibi endişeli yaklaşmıştım hatta fankarı %40dan aşşağıda tutmuyordum. Ancak daha da soğuk yapmanın yollarını araştırdım ve kendi çapımda bir yol buldum belki sen denememiş olabilirsin denememiş isen tavsiye ederim.

1.Öncelikle fan yönlerini dikkatlice ayarla yukarıdaki fanlar havayı dışarı atacak şekilde konumlandırmış ol.

2.kasanın alt kısmına havayı kasa içerisine alacak şekilde 1 adet fan koy.

3.ekran kartının tam karşısında yani kasa kapağını açınca sağ tarafa doğru baktığında fan varsa ve içeriye hava akışı var ise onu dışarıya hava akışı şeklinde değiştir

4.pc tamamen boşta iken ekran kartının fan testini yap ve auto kısmını kendin düzenleyip sıcaklığına göre ayar ver.

Yardımcı olabildeysem ne mutlu.

Deneyip sonucun olumlu olumsuz olduğunu belirtirsen başka problemi yaşayan arkadaşlarımız da aydınlanmış olur.

Şimdiden teşekkürler.

Yusuf0zel Çok teşekkür ederim yorumların için şimdilik böyle idare edeceğim ileride tekrar aklıma takılır ve performans düşüklüğü yaşarsam dediklerini denerim.
Psikovlue Dostum sistemimde İntel i5 6500 işlemci, msi r9 390 ekran kartı, msi b150 gaming m3 anakart, zalman z11 plus hf1 kasa, corsair 650w 80+ psu var ama arkadaşlarında dediği gibi biraz bekleyip nvidia'nın yeni nesil kartlarından birini alman daha iyi olur bana göre de.
semih.olgunz sanırım Amd'nin ekran kartlarında durum böyle.

Yorumlarınız için çok teşekkürler

Bizde mayıs ayında bu üründen almıştık 1 ay 3-4 hafta sonra arızalandı aldığımız yere gönderdik geldiğinde arka plaka çizikti yani msı diye bu kadar güveniyoruz ama bilmem yanlışmı yapıyoruz bu ekran kartı nasıl soğuk lehim olabilir artık amd kullanmayı düşünmüyorum msı' a gelince daha çok gigabyte tarafına yöneleceğim hiç olmazsa adamların pcb leri 1. kalite öyle 2 ısınınca lehimleri atmıyor yollar kavrulmuyor ...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı