MSI R9 390 Gaming 8G Test ve Oyun İncelemeleri

Yaklaşık 2 ay aradan sonra ancak kartı bağlayıp test etme şansı bulabildim. Videoların boyutları büyük ve internetim de öyle çok hızlı türden bir şey olmadığından yavaş yavaş yükleyeceğim.
İlk günkü izlenimim gayet iyi. Sıcaklıklar daha önceki konuda belirttiğim gibi çıktı, oyun sırasında 70 dereceyi geçmedi, boşta 40 derecede çalışıyor.
İşlemciye dar boğaz yapar korkum vardı, o da olmadı neyse ki.
Sonuç ise şahane oldu diyebilirim. Denediğim her oyunda full hd çözünürlükte istediğim fps'yi elde ettim.

#Sistem
Anakart: MSI P67A-G45
İşlemci: Intel Sandybridge i5 2500k @4.2Ghz
Ram: Crucial Ballistix 4x2 1600Mhz
Ekran Kartı: MSI R9 390 Gaming 8G
Kasa&Güç Kaynağı: Cooler Master CM 690 II & GX650+80
Monitör: Inca 21.5'' DVI 2ms
Soğutma: Akasa Venom Voodoo+3 Kasa içi fan

Kart kasanın içinde biraz sıkışık da olsa şöyle duruyor;
IMG_0904.JPG

Info Değerleri;
Adsız.png

#TESTLER# (Recorder program 8fps civarında bir düşüşe sebep oluyor)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3D Mark 11
asd.png

Unigine Heaven
aaaa.png

Son düzenleme:
1080P Render yapmayı öğrendim :neo:
AC Syndicate Test;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Not: Oyunun en son sürümü yüklü olmadığı için bazı fps durumları yaşanıyor, bir de kayıt programından tabi.

Rise of the Tomb Raider Re-Test:
DirectX12 gelince artık son bir video daha eklerim.

^.^
:uyan:

Son düzenleme:
1080P Render yapmayı öğrendim :neo:
AC Syndicate Test;

Not: Oyunun en son sürümü yüklü olmadığı için bazı fps durumları yaşanıyor, bir de kayıt programından tabi.

Rise of the Tomb Raider Re-Test:
DirectX12 gelince artık son bir video daha eklerim.

^.^
:uyan:
Merhaba kullandığınız video kayıt programının ismi nedir ?

Merhaba kullandığınız video kayıt programının ismi nedir ?
Kayıt için Afterburner, render için Sony Vegas kullanıyorum ^.^

GTA V MXAA Off Ultra Ayarlar:

Arkadaşım bende msi r9 390 aldım fakat sıcaklık mad max te 80 derecenin altına düşmüyor. Sende nasıl kullandığın kasadan mı kaynaklı acaba.

Arkadaşım bende msi r9 390 aldım fakat sıcaklık mad max te 80 derecenin altına düşmüyor. Sende nasıl kullandığın kasadan mı kaynaklı acaba.
Msi kartlar yüksek derecelerde çalışmaya dayanıklı kartlar zaten yük altında 80 derece korkulacak bir değer değil, yüksek güç tüketiyor, çabuk ısınıyorlar. Kart fazla yer kapladığı için mid-full tower kasada biraz daha serin çalıştırabilirsin. Tabi bir de kasadaki diğer bileşenler de önemli(ekstra fanlar vs.) Ben 2 işlemci fanı, 3 kasa fanıyla beraber kullanıyorum. Benim de 80'i gördüğüm zamanlar olmuyor değil.

Performans olarak bi sıkıntım yok zaten 1080p kullanıyorum. Sadece canımı sıkan ısınmanın bu kadar yüksek olması. Kasam dan dolayıda olabilir. Yazın sıcaklıkların tavan yaptığı memleketimde bu değerler dahada yükselirse baya canım sıkılacak galiba.

Kartın fanları belirli sıcaklıktan sonra dönmeye başladığı için istersen onu manuele alıp bir de öyle dene. Ama yine dediğim gibi 80 derece yük altında korkulacak bir sıcaklık değil.

Bir şey soracam. İşlemci üzerinden soğutmanın modeli ne? Akasa Venom Voodo yazınca basit bir hava soğutucu çıkıyor ancak bu çok güzel duruyor. Link atar mısınız? Gerekirse R9 390X'den kısıp onu almak istiyorum.

Bir şey soracam. İşlemci üzerinden soğutmanın modeli ne? Akasa Venom Voodo yazınca basit bir hava soğutucu çıkıyor ancak bu çok güzel duruyor. Link atar mısınız? Gerekirse R9 390X'den kısıp onu almak istiyorum.
Buradakiyle aynı soğutucu. Fotoğraflarda küçük gözüküyor ama mid tower kasalara zor sığan bir soğutucu.

Her bir benchmark için artık ayrı ayrı konular açmak istemedim o yüzden buradan devam ediyorum. Oyun satın alabildiğim sürece buraya eklerim.

#Total War Warhammer, recorder kaynaklı 8-10 fps düşüş var.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı