MSI Radeon RX 5500XT 8 GB Gaming X boştayken 50 derece

EfeKaan02

Hectopat
Merhabalar, dün RX 5500 XT aldım boştayken sıcaklık 50 derece oluyor, oyun testini yapamadım ama Fortnite'da performans modunda 60-65 derece arası oluyor. Egzoz fanı ve yan cam fanı yok bunları takarsam biraz olsun ekran kartı ısısı düşer mi? Fan ayarı vs bir bilgim yok Radeon Software kullanıyorum, GPU hız aşırtma falan fan hızı arttırmak overclock yapmaya giriyormuş araştırdığım kadarıyla OC yapmak istemiyorum, en temiz en sağlıklı şekilde nasıl derece düşürebilirim?

Hava sirkülasyonunu önce bir tamamen sağlayın. Monitör 60 Hz ve üstü ise VRAM saat hızını kontrol edin. Boştayken kaç mhz de çalışıyor?

Merhabalar, dün RX 5500 XT aldım boştayken sıcaklık 50 derece oluyor, oyun testini yapamadım ama Fortnite'da performans modunda 60-65 derece arası oluyor. Egzoz fanı ve yan cam fanı yok bunları takarsam biraz olsun ekran kartı ısısı düşer mi? Fan ayarı vs bir bilgim yok Radeon Software kullanıyorum, GPU hız aşırtma falan fan hızı arttırmak overclock yapmaya giriyormuş araştırdığım kadarıyla OC yapmak istemiyorum, en temiz en sağlıklı şekilde nasıl derece düşürebilirim?

RX 5600 XT Gaming X var bende de aynı durum kronik bu AMD'lerde.

Boştaki ısı önemli değil, zira kartta Zero Frozr teknolojisi var. Belli bir ısı altında fanlar çalışmıyor. Sanırım MSI'ın uygulaması üzerinden bu özellik kapatılabiliyor. Emin değilim.
1608808107978.png

Hava sirkülasyonunu önce bir tamamen sağlayın. Monitör 60 Hz ve üstü ise VRAM saat hızını kontrol edin. Boştayken kaç MHz'de çalışıyor?

En kısa sürede fanları alacağım, monitörüm eski 50-60 Hz, saat hızı boşta 20-30-50 vs. oluyor.

RX 5600 XT Gaming X var bende de aynı durum. Kronik bu AMD'lerde.

Anladım.

Fanlarla birlikte daha iyi olur o zaman.

Muhtemelen fanlar çalışmıyor belli bir derece geçilmediği sürece.

Evet fanlar çalışmıyor şu anda. Çalıştırmalı mıyım? OC falan olmasın.

Boştaki ısı önemli değil, zira kartta Zero Frozr teknolojisi var. Belli bir ısı altında fanlar çalışmıyor. Sanırım MSI'ın uygulaması üzerinden bu özellik kapatılabiliyor. Emin değilim.
Eki Görüntüle 798322

Evet fanlar çalışmıyor şu anda. Fan hızını arttırmak OC yapmaz değil mi?

Kronik değil. Fanlarım da çalışmıyor.

Eki Görüntüle 798327

Bende de.

Geri
Yukarı