MSI RTX 2060 Gaming Z ve 2600x'li Sistem İçin Öneri

HasanOner

Decapat
Arkadaşlar merhaba. İlk kez kasa toplayacağım. Yaklaşık 1 haftadır üzerinde çalışıyorum. Sonunda bir sistemde karar kıldım gibi ancak sizin de tavsiyenize ihtiyacım var.

Ekran Kartı : MSI RTX 2060 Gaming Z
İşlemci : Ryzen 5 2600x
Anakart : Asus Prime B450M-K
RAM : 2x8GB Corsair Vengeance 3000 MHz CL16
SSD : Toshiba Ocz 240GB
HDD: Toshiba P300 1TB
Kasa: Rampage Spectra
Güç Kaynağı: Hala karar veremedim. 350 liraya kadar Bronze ya da White sertifikalı 600W bir güç kaynağı bakıyorum.

Sistemde değiştirmem gereken bir şey var mıdır? Güç kaynağı tavsiyeniz var mıdır?

Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa hava sirkülasyonu iyi bir kasa olmalı daha iyi modellere yönelebilirsin. NZXT,Corsair,Thermaltake gibi. Güç Kaynağı en önemli parçalardan biridir. Sakın Everest gibi bir markayı tercih etme 600W 80+ yeter de artar sistemine.

Ek fan alırsan kasanın bir sıkıntısı yok. Ön yargılı yaklaşıyor insanlar. İncelemeler var izleyebilirsin FP ürünü bence.

Sistemi nereden topladınız ve toplam fiyat nedir? Bilgilendirirseniz sevinirim ben de aynı ayarlarda bir kasa toplamaya çalışıyorum.

Arkadaşlar merhaba. İlk kez kasa toplayacağım. Yaklaşık 1 haftadır üzerinde çalışıyorum. Sonunda bir sistemde karar kıldım gibi ancak sizin de tavsiyenize ihtiyacım var.

Ekran Kartı : MSI RTX 2060 Gaming Z
İşlemci : Ryzen 5 2600x
Anakart : Asus Prime B450M-K
RAM : 2x8GB Corsair Vengeance 3000 MHz CL16
SSD : Toshiba Ocz 240GB
HDD: Toshiba P300 1TB
Kasa: Rampage Spectra
Güç Kaynağı: Hala karar veremedim. 350 liraya kadar Bronze ya da White sertifikalı 600W bir güç kaynağı bakıyorum.

Sistemde değiştirmem gereken bir şey var mıdır? Güç kaynağı tavsiyeniz var mıdır?

Şimdiden teşekkürler :)

O Toshiba SSD'yi önermem. Ömrü çabuk bitiyormuş, internette çok şikayet var. Bende Crucial b500x aldım. Onu veya WD Green serisini tavsiye ederim. Güç kaynağı olarak o fiyat bandında Thermaltake 600 W 80+ Smart RGB öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı