MSI RTX 2060 Super Ventus 8 GB için monitör tavsiyesi

Emrcnn

Femtopat
Selamlar herkese yeni bir sistem topladım henüz elime ulaşmadı ve bu sistem için monitör arayışındayım. 27 inchden asağsını düşünmüyorum IPS panel tercihimdir ama malum dolar kuruyla fiyatları cok yükseğe cıkmakda o yüzden VA panelinde uzuceğini düşünmüyorum. Bu sistem ve ekran kartı için monitör 1080P mi olmalı yoksa 2K mı tercih edilmeli en çok kafamı kurcalayan bu bütçe olarak da 2600 TL cıka bileceğim rakam düşüncelerinizi yazarak yönlendirme sağlar iseniz cok sevinirim herkese teşekkürler iyi bayramlar.

R7 3700X.
ASUS Prime X570-P anakart.
Corsair 2x8 16 GB Vengeance LPX 3200MHz DDR4 RAM.
MSI GeForce RTX 2060 Super Ventus GP OC 8 GB ekran kartı.
Corsair Spec Delta RGB 650W 80+ kasa.
Kingston 500GB A2000 NVMe M.2 SSD.

Hazır indirimdeyken kaçırmayın derim.

Ya da bütçeyi tam kullanırım derseniz:

Selamlar herkese yeni bir sistem topladım henüz elime ulaşmadı ve bu sistem için monitör arayışındayım. 27 inchden asağsını düşünmüyorum IPS panel tercihimdir ama malum dolar kuruyla fiyatları cok yükseğe cıkmakda o yüzden VA panelinde uzuceğini düşünmüyorum. Bu sistem ve ekran kartı için monitör 1080P mi olmalı yoksa 2K mı tercih edilmeli en çok kafamı kurcalayan bu bütçe olarak da 2600 TL cıka bileceğim rakam düşüncelerinizi yazarak yönlendirme sağlar iseniz cok sevinirim herkese teşekkürler iyi bayramlar.

R7 3700X.
ASUS Prime X570-P anakart.
Corsair 2x8 16 GB Vengeance LPX 3200MHz DDR4 RAM.
MSI GeForce RTX 2060 Super Ventus GP OC 8 GB ekran kartı.
Corsair Spec Delta RGB 650W 80+ kasa.
Kingston 500GB A2000 NVMe M.2 SSD.
İmzamdaki sistem ile 1080p 144 HZ monitör kullanıyorum. Csgo, Valorant gibi oyunlar oynuyorsan 2k çözünürlükte 144HZ'in hakkını rahat verirsin ama benim gibi Pubg, Battlefield 5, Rainbow Six Siege, Call of Duty Warzone gibi hem rekabetçi hem de ekran kartını daha fazla zorlayan oyun oynuyorsan 144 HZ'in hakkını vermek için 1080p monitör öneririm.
Bunun ilerisi de var üstelik. Şimdiden 144 HZ monitör için oyunda 144 FPS civar alamazsan iki sene içindeki oyunlarda daha çabuk eskir ekran kartın.
Hikayeli oyunlar oynuyorsan o ayrı. İstediğin çözünürlükte monitörü al, önemli olan renk kalitesi.

Herkese teşekkür ederim fikirleri ve göndermiş olduğu monitörler için ekran kartının hangisinin tam destekleyeceğinden emin olmadığım için 1080 ile 2K arasında kalıyorum 2070 gibi bir kart olsa direk 2K'ya yönelirim ama arada bir kart olacağı için net bir fikir kafamda oluşturamıyorum. CS:GO kesinlikle uynıycam onun dışında PUBG oynanır diye düşünüyorum ama hikaye tabanlı oyunları da oynayan birisiyim yani özetle sanırım ilgilimi çeken hepsini oynamak isterim zamanla çıkacak başka Battle Royalleri de :)

Aynı zamanda grafik tasarımcıyım Photoshop, indesign, illustrator, etkin bir şekilde kullanıyorum o yüzden IPS panel herkesin aklından gecen ilk olacak ama fiyat olarak yükseklere çıkıyor o yüzden VA panelde iş görür diye düşünüyorum.

1080P'de bu monitör ilgimi çekiyor gibi ama dediğim gibi ekran kartı hangi monitörün hakkı onu kestiremiyorum.

.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı