MSI RTX 2060 vs Asus RTX 2060

AdrianCaparzo

Decapat
Arkadaşlar bu anakart ve işlemci üzerine biraz overclock odaklı sıvı soğutmalı bir sistem topluyorum, karar veremediğim bu iki ekran kartı oldu. Asus ve MSI iki önemli ve kaliteli marka, sizce bu iki ekran kartı arasında hangisini tercih etmeliyim? Overclock'a dayanıklılık, iyi sogutma ve uzun ömür açısından. Aradaki fiyat farkı önemli değilÇ Vatan'da yazmıyor ama yanılmıyorsam MSI da OC Edition.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rog Strix serisi her zaman en iyisi gibi geliyor bana. Kart hem kaslı, hem yakışıklı duruyor. Görsel açıdan zaten harika RGB olarak çok iyi. Ama bu fiyat bandında 2070 alınabilir. Eğer ikisi arasından bir seçim yapmak isterseniz ben tercihimi ASUS’dan yana kullanırım. Kendim de Rog Strix kullanıyorum ve çok memnunum, soğutması çok iyi.

O fiyatlara 2070 alınır.
Ayrıca o anakart yerine alternatif olarak bu alınabilir.
İşlemciyi de farklı sitelerden daha ucuza temin edebilirsiniz.
Dostum, ürünleri mağazadan elden alacağım o yüzden internetten alma şansım yok. Anakarttan vazgeçmem hem ses yongasının iyi olması, hemde wifi bulunması benim için önemli.
3 fanlı versiyon soğutma açısından çok daha mantıklı bu detayı atlıyorsunuz arkadaşlar.
MSI'ın da fan çapı büyük ama bana yinede 3 fan avantaj gibi geliyor.

Dostum, ürünleri mağazadan elden alacağım o yüzden internetten alma şansım yok. Anakarttan vazgeçmem hem ses yongasının iyi olması, hemde wifi bulunması benim için önemli.

Anladım. Ses yongası iyi de dahili wi-fi yok Gigabyte'da. Bana kalırsa 400 TL'ye rahatlıkla harici wi-fi alıcısı alabilirsin. Yine de sana kalmış.

Hiç bir şey farketmez. Sıcaklık olarak 3-4 derece fark olur ki o da performansa büyük bir etkide bulunmaz. Yerinizde olsam MSI alırdım, aynı yazılım üzerinden yönetebilirsiniz. MSI olan modelin aynısı bende de var :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı