MSI RTX 2060S Gaming X overclock ayarı nasıl olmalı?

Marvine1337

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Mining denemek istiyorum. Tek ekran kartım var. Afterburner'da nasıl ayar yapmam gerekli? Mesut çeviğin videosunu izledim ve OC scanner ile en uygununu buldum ama verdiği değerin üstüne çıkarsam ne olur ayrıca güç ve ısı limitini düşük tuttum bunları nasıl ayarlamam gerekir deneme yanılma yoluyla mı internette araştırdım ama bir şey bulamadım. Şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler. OC scanner ile verdiği değerler: +200 Memory clock, curve Core clock.

MSI kombuster ile MHz artırarak deneyebilirsin limite ulaştığında zaten ekran donucak ve tepki vermeyecek. En son MHz'den bir öncekine sabitleyip daimi olarak çalıştırabilirsin ancak yüzlerce GPU'nun yapamadığını tek bir kartla denemek istemen çok şaşırtıcı zaten ekran kartı sıkıntısı olanlarında fiyatı uçuk ne diyebilirim kolay gelsin.

Yüzlerce GPU'nun yapamadığı nedir anlayamadım @357960

Çok zahmetli ve masraflı bir meşkale mining. Kartınızın bozulma ihtimali ömrünün kısalması elinizde bulunan sistemin çok aşırı yorulması ve elektrik faturası gibi birçok olayla size geri dönecek bir iş. Aç kapa gibi bir olay söz konusu değil günlerce çalışması lazım bilgisayarınızın.

Haklısınız şuan oc yapmadan 35MH/s alıyorum. Bu şekilde bozulma ve ömrünün kısalması ihtimalini azaltıyorum ama yinede sabah akşam açık kalacak odamda duruyor radyasyon olayı da var ya kısaca kitap almak istiyorum ama fiyatları yüksek açık öğretimi geçtim 11. sınıfım bursumu kestiler ekran kartımı satayım mı yoksa bunu mu yapayım arada kaldım sizce hangisi mantıklı olur? @357960

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    56,1 KB · Görüntüleme: 51
Çok zahmetli ve masraflı bir meşkale mining. Kartınızın bozulma ihtimali ömrünün kısalması elinizde bulunan sistemin çok aşırı yorulması ve elektrik faturası gibi birçok olayla size geri dönecek bir iş. Aç kapa gibi bir olay söz konusu değil günlerce çalışması lazım bilgisayarınızın.

15 dakikada Binance hesabı ve pool kaydı yapıp anında kazmaya başlayabiliyorsunuz. Her kart için yüzlerce ayar videosu var her pool için. Elektrik masrafı düştükten sonra günlük 2,5-3 dolar arası kazandıran bir kart 2060 Super, aylık neredeyse 1000 TL kazanmak mümkün. Kartı da yıpratmazsınız en fazla 2-3 yıl sonunda fanlar yorulup değiştirilmek ister, o zamana kadar da ROI’yi 3 tur tamamlarsınız zaten. Mining süresince ısınmıyor ki, GDDR6 kartlar özellikle. Neresi meşakkatli anlamadım.

Ben arkadaşın kartının bozulmasını istemem kazanacağının garantisini de hiç kimse veremez ama bozulma ihtimali olduğunun garantisini verebilir istediğin güzel bir fiyata alıcısını bulursan niyetinde varsa satmak en garantisi bence.Risk yok cash to cash

Geri
Yukarı