MSI RTX 3060 Gaming X vs ASUS Dual RTX 3070 OC V2

Doğukan Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Ofis Elemanı
Herkese iyi geceler arkadaşlar. Hali hazırdaki sistemimde kullanmakta olduğum MSI RTX 3060 Gaming X model ekran kartım var. Yükseltmeyi düşünüyorum ancak bir taraftan da kararsızım. Gereksiz bir yükseltme mi olur? Normalde ROG STRIX'ya da Gaming X 3070 düşünürdüm ama kasa olarak Cooler Master Master Case 5 Pro kullanıyorum. STRIX ve Gaming X malum çok büyük kartlar ancak kasama sığmazlar. ( HDD kafesini kullanıyorum.) Araştırma yaparken de ASUS Dual RTX 3070 OC V2 modeline rastladım. ASUS da daha önce hiç Dual model bir kart kullanmadım. İyi midir, ısınır mı, herhangi bir kronik sorunu var mıdır kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olmalarını rica ederim. Onun dışında NVIDIA RTX 3070 ekran kartlarını GDDR6X bellek ile yeniden üretip piyasaya sunar mı? Şimdi GDDR6 Dual modelini aldıktan 2-3 ay sonra GDDR6X olarak yeniden üretirlerse üzülürüm açıkçası. Bir de MSI RTX 3070 için 3060'ta kullandığı 2 fanlı Gaming X modelden üretmez mi?

Alınmaz,fiyat çok absürt.
15.5K 3080 vardı,hatta şuan 17K var.
Fakat ikiside alınmaz,az daha çık 4070 Tİ var zaten.

Linkte gözüken 16230 TL'ye alacaksan hiç alma. Değmez.
Onun dışında Dual modeli saydığın Gaming X ve Strix modellerine göre çok daha düşük seviyede kalıyor. En azından TUF vs alabilirsen iyi olur ama sığma meselesi var tabii.

Sıfır RTX 3070 mi kaldı şu fiyatın biraz üzerine 4070 Ti satıyorlar, 1 ay sonra da 4070 çıkacak belki 3070'den bile ucuz olacak.

GDDR6X falan bunlar düşünülecek şey değil 3070 artık "eski" jenerasyon bir karttır ya ikinci el alınır ya da hiç alınmaz.

Yakında yeni nesil kartlar çıkacak fiyatları hakkında pek bilgim yok ama uygun çıkacaksalar onları beklemek daha faydalı olur.

Alınmaz,fiyat çok absürt.
15.5K 3080 vardı,hatta şuan 17K var.
Fakat ikiside alınmaz,az daha çık 4070 Tİ var zaten.

QP Bilişimde daha uygun fiyatı. Onun dışında işlemcim R5 5600 monitörüm 1080p işlemci değiştirmeyi düşünmüyorum. 3080-3090 gibi modellerde darboğaz yaşayabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı