MSI RTX 3070 Gaming X Trio vs ASUS TUF RTX 3070

Uzun süredir kenarda duran RTX 3070 ekran kartıma ikinci elde 6 bine alıcı bulamıyorum bu fiyatlara sıfır RTX 3070 almak saçmalık olur. İndirim falan yakalamadığın sürece şu saatten sonra sıfır olarak eski nesil kartlar alınmaz.

Uzun süredir kenarda duran RTX 3070 ekran kartıma ikinci elde 6 bine alıcı bulamıyorum bu fiyatlara sıfır RTX 3070 almak saçmalık olur. İndirim falan yakalamadığın sürece şu saatten sonra sıfır olarak eski nesil kartlar alınmaz.

İlan linki atsana :D

Arkadaşlar bu iki ekran kartı arasından hangisini önerirsiniz? i5 12400F işlemci ve 1080p 144Hz monitör de kullanacağım. Soğutma ve performans konusunda hangi kart daha iyidir? Yorumlarınızı bekliyorum.

Pahalı olan iyidir.

Hocam Türkiye'de yaşıyoruz ya. 3070, 3070ti, 3060, 3060ti almayacak da hangi kartı alacak? Sizce Türkiye'de 4000 serisi bir kartı almaya kaç kişinin gücü yeter? Şu an 3000 serisi bir ekran kartı ile en az 5-6 yıl güncel oyunları yüksek ayarlarda oynayabilecek pozisyondayız. Neden "eski kartlar" olarak düşünüyorsunuz? Mesela yeni olarak hangi kartı almalıyız? Bi karta 30.000tl verebilecek var mıdır ki şu aşamada :)

O kart 8GB vram ile kendi kendini imha etti. Adamlar 4070Ti 'a bile 12GB vram koymuşlar. Ben artık bunun arkasında artniyet arıyorum. Performansın yetse bile gelecek nesilde 16GB cikarticam ve senin kartın güçlü olduğu halde vram yüzünden drop yiyip yeni kartımı almak zorundasın diyorlar resmen. Sırf bu yüzden 3090 aldım, vram falan dusunemicem kafam rahat şuan 😄

Hocam Türkiye'de yaşıyoruz ya. 3070, 3070ti, 3060, 3060ti almayacak da hangi kartı alacak? Sizce Türkiye'de 4000 serisi bir kartı almaya kaç kişinin gücü yeter? Şu an 3000 serisi bir ekran kartı ile en az 5-6 yıl güncel oyunları yüksek ayarlarda oynayabilecek pozisyondayız. Neden "eski kartlar" olarak düşünüyorsunuz? Mesela yeni olarak hangi kartı almalıyız? Bi karta 30.000tl verebilecek var mıdır ki şu aşamada :)
Eski kartlar demiyoruz, Ferrari ile köye gittiğinizi düşünün. Araba iyi ama yollar kötü. Yol da vram oluyor. Artık 3080 10GB bile ikinci elde bedavaya gidiyor. Sıfır alınmaz, net.

Eski kartlar demiyoruz, Ferrari ile köye gittiğinizi düşünün. Araba iyi ama yollar kötü. Yol da vram oluyor. Artık 3080 10GB bile ikinci elde bedavaya gidiyor. Sıfır alınmaz, net.
Hocam mesela ben 2-3 gün önce Gigabyte 3060 12GB vram'li ekran kartı aldım. İyi mi ettim? Olumsuzluğa kapılayım mı? Beni 5-6 yıl memnun etmez mi?

Ne konuştun be kardeşim vram de vram diyenler için COD Warzone bile 8GB sınırını aşıyor, yeni çıkacak oyunları düşünemiyorum. Oyun üreticileri aman 3070 te 8GB vram varmış biz düşük yapalım demez bence. Bunlar şahsi fikrimdir ve mantıklı olduğunu düşünüyorum, katılmayanlar olabilir tabii.

Hocam mesela ben 2-3 gün önce Gigabyte 3060 12GB vram'li ekran kartı aldım. İyi mi ettim? Olumsuzluğa kapılayım mı? Beni 5-6 yıl memnun etmez mi?
İyi yapmışsınız, 1080p de rahat 5-6 yil kullanılır. Hep ultra olmaz tabii ama oda olmasın ne olur sanki. Watch dogs 1 varken ben gt420m ile acı çeke çeke 25 fps ile oynuyordum, şuan 3090 ile o zevki alamıyorum 😄

İyi yapmışsınız, 1080p de rahat 5-6 yil kullanılır.
Teşekkürler, yahu ekran kartını aldığımdan beri forumda kime sorsam bir güzel yorum alamadım :) Yok hata ettin, yok alınmaz vs. Gayette memnunum aslında, performansı çok iyi. Sadece insanların neden memnun olmadığını anlayamadım. Acaba kullanıp sorun yaşayan mı var diye araştırıyorum da, bir türlü sorun yaşayan da bulamadım. Garip bir ikileme düştüm.

Sanki RTX 3080-3090 çıktığında o dönemki dolar/lira paritesine göre ucuz muydu? Yine böyleydi, sen RTX 3060 almışsın ee daha piyasada RTX 4060 yok ki fiyat kıyası yapasın. RTX 4000 serisi iki tane karttan oluşmuyor bunu ucuzları da gelecek.

Burada önemli olan kartın yaşı ve fiyat performans oranı. Sen gidip RTX 3060'a 10K para verdiysen bu kazıktır ama ikinci elden 4-5K'ya kapattıysan normaldir. Burada bahsedilen konu da bu.

Teşekkürler, yahu ekran kartını aldığımdan beri forumda kime sorsam bir güzel yorum alamadım :) Yok hata ettin, yok alınmaz vs. Gayette memnunum aslında, performansı çok iyi. Sadece insanların neden memnun olmadığını anlayamadım. Acaba kullanıp sorun yaşayan mı var diye araştırıyorum da, bir türlü sorun yaşayan da bulamadım. Garip bir ikileme düştüm.
Ne kadara aldınız ?

Ne kadara aldınız ?
Ben 0 karta 7.5k ödedim.
Burada önemli olan kartın yaşı ve fiyat performans oranı. Sen gidip RTX 3060'a 10K para verdiysen bu kazıktır ama ikinci elden 4-5K'ya kapattıysan normaldir. Burada bahsedilen konu da bu.
Tabii ki kartlar ilk çıktığında o dönemin fiyatına göre uygun değildi. Ancak yeni gelen kartlar sizce uygun mu? 4080 30k, 4090 40k iken, gelen 4060 da 20kdan aşağı olmaz. Arada 13k fiyat farkı var. O dönem 2.8k kazanırken, 3080 6.7kya çıkmıştı. Yine alınabilirdi bence, günümüzde 4000 serisinin fiyatlarına yetişilebilececeğini sanmıyorum.

Geri
Yukarı