MSI RTX 3070 Ti Gaming X Trio fanları çalışmyor

MSI Afterburner veyahut NVIDIA ayarlarından ekran kartının fanları için bir ayar yaptın mı? Daha doğrusu kurcaladın mı?

Belli bir sıcaklığa kadar fanlar dönmez lakin 80 dereceye ulaştığı vakit dönmüyorsa orada bir sorun var demektir.
80 dereceye kadar çıktı bende sıcaktan bozulacak diye kapattım sistemi kapatmasaydım daha çıkardı.
80 derece ekran kartını bozacak bir sıcaklık değil.

Evet her şey açık RTX de açık 2-3 kere denedim fanlar dönmüyor.

80 dereceye kadar çıktı daha da çıkıyordu.
Daha önceleri bazı MSI ekran kartlarının RTX açıkken fanları blokladığın okumuştum o yüzden RTX'i kapatıp restart attıktan sonra oyunda tekrar dener misiniz dedim. Afterburner ile kontrol edin bence de.

Msi Afterburner üzerinden manuel fan ayarı yaparak tekrar deneyebilir misiniz? Eğer bu şekilde de tepki göstermiyorsa ekran kartı bağlantılarını tak çıkar yaparak bir deneyin. Aksi durumda servise göndermeniz gerekebilir.

Daha önceleri bazı MSI ekran kartlarının RTX açıkken fanları blokladığın okumuştum o yüzden RTX'i kapatıp restart attıktan sonra oyunda tekrar dener misiniz dedim. Afterburner ile kontrol edin bence de.

RTX kapalı oyunlarda da aynı sorun oluyor en iyisi servisi götürmek.

MSI Afterburner veyahut NVIDIA ayarlarından ekran kartının fanları için bir ayar yaptın mı? Daha doğrusu kurcaladın mı?

Belli bir sıcaklığa kadar fanlar dönmez lakin 80 dereceye ulaştığı vakit dönmüyorsa orada bir sorun var demektir.

80 derece ekran kartını bozacak bir sıcaklık değil.

Hayır hiçbir fan ayarı kurmadım.

Ekran kartının dışından bakar mısın fan bağlantıları çıkmış olabilir mi?

Screenshot_20220907_171004.jpg

Kurmadığınızı biliyorum. Fakat el ile manuel fan ayarı yapmanızı istiyorum. Ek olarak BIOS sıfırlamayı da deneyin.

Arkadaşın dediği gibi elle yapıp tekrar otomatiğe alın. 60 dereceden sonra o kartlar fan açmaya başlıyor normalde. BIOS sıfırladıktan sonra XMP ayarlarını yapmayı unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı