MSI RTX2060 Gaming Z vs MSI RTX2060 Gaming farkı

bloodmaster

Hectopat
Arkadaşlar ikisi de aynı ekran kartı gibi görünüyor sadece birinin sonunda Z ibaresi var. Gaming Z olan ile sadece Gaming yazan arasında ne gibi bir fark var ki 800 TL gibi bir fiyat farkı var.

blooadmaster merhabalar;

Gaming Z Çekirdek Hızı1830 MHz
Gaming Çekirdek Hızı1680 MHz
Görülen o ki sadece çekirdek hızı farkı var. Bence 800 TL kadar bir avantaj elde etmişsin. 200 MHz seni çok fazla etkilemeyecektir.

Kolaylıklar Dilerim.

Kart aynı kart. Z modeli fabrika çıkışlı olarak frekansı daha yüksek geliyor. Yani oyunlarda birkaç FPS daha fazla verir. Aralarında 800 liralık performans farkı yok. Ucuz olanı alabilirsiniz.

Blooadmaster merhabalar;

Gaming Z Çekirdek Hızı1830 MHz
Gaming Çekirdek Hızı1680 MHz
Görülen o ki sadece çekirdek hızı farkı var. Bence 800 TL kadar bir avantaj elde etmişsin. 200 MHz seni çok fazla etkilemeyecektir.

Kolaylıklar dilerim.

200 MHz 800 TL ekstra vermeye gerek olacak kadar fark ettirir mi? 5 10 FPS fark ediyorsa 800 TL vermeye gerek yok.

Arkadaşlar genel olarak açılan konuyu kapsıyor . Tekrar konu açmak istemedim . İşin aciliyetide var. Rtx 2080 süper ventus xs oc ile rtx 2080 süper gaming x Trio arasında 15 MHz ve 650 TL gibi fark var. Sizce ventus modeli beni üzer mi? Isınması söz konusu mu ? Amazon yorumlarını okudum gayet iyi yorumlar var.

O paraya RTX 2060 Super veya RX 5700 XT alınabilirken iki kartada bakmazdım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı