MSI RX 460 Radeon Wattman Hatası Nedir?

RocaniX

Kilopat
Yer
İstanbul / Türkiye
Daha fazla  
Öncelikle Merhaba Arkadaşlar.
Elimde MSI RX 460 modeli mevcut ve çok nadir olarak Wattman hatası alıyorum. AMD'nin genel olan bu sorunu artık bıktırdı. Hiçbir darbe almamış, sıfır olan ürün kendi kendine bozulamayacağına göre bu sorunun nedenini AMD'nin Driver yazılımına atıyorum. Araştırdım ve genel itibari ile bu sorunu yaşayan kullanıcılar çok.

Bazen bilgisayar donup kalıyor veya otomatik reset atıp bana "Wattman hatasından dolayı" diyor. Önceden kullanırken böyle bir sorun olmuyordu ve Radeon sürümü 16X'di. Şuan 17.4.3 kullanıyorum ama 17.5.1 güncellesem de çözülemeyecek diye de hissediyorum. Boşu boşuna indirmek istemiyorum.

Ayrıca AMD'nin en son çıkardığı 17.5.1 indirme sayfasında "Bilinen Sorunlar" kısmında da Wattman hatasından bahsediyor yani kesinlikle çözülebilmiş değil.

Sizin bu konu hakkındaki düşünceniz nedir? Ne yapmalıyım? Ayrıca siz AMD kartlar ile böyle sorun yaşıyor musunuz?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun farklı sistemlerde çokça başıma geldi. Kesinlikle bir sürücü hatasından kaynaklı bir durum. Eski sürücüye geri döndüğümde çözülmüştü. Geçen ay ise yeni sürücüyü yüklediğim zaman bu sorun düzelmişti. 17.5.1 sürümüne güncellemeni ve Windows 10 x64 kullanmıyorsan kurmanı tavsiye ederim.

Aynı sorunu 1 haftadır yaşıyorum. Sorun yazılımsal galiba çünkü 1 aylık RX480 kullanıyorum ve kartım tamamen hatasız çalışmasına rağmen güncellemeler ile bu hale geldi. Sistem kilitlenip kalıyor, dediklerinizde haklısınız. Rahat olabilirsiniz bizde yaşıyoruz bu sorunu. :)

Sorun farklı sistemlerde çokça başıma geldi. Kesinlikle bir sürücü hatasından kaynaklı bir durum. Eski sürücüye geri döndüğümde çözülmüştü. Geçen ay ise yeni sürücüyü yüklediğim zaman bu sorun düzelmişti. 17.5.1 sürümüne güncellemeni ve Windows 10 x64 kullanmıyorsan kurmanı tavsiye ederim.

Öncelikle yorum için teşekkürler hocam. Windows 10 Pro 64.Bit kullanıyorum. Sistemimin detayları ise imzam kısmında yazıyor. DDU ile eski sürümü kaldırdım ve en güncel olanı yükledim bakalım tekrar yaşanacak mı. :)

Aynı sorunu 1 haftadır yaşıyorum. Sorun yazılımsal galiba çünkü 1 aylık RX480 kullanıyorum ve kartım tamamen hatasız çalışmasına rağmen güncellemeler ile bu hale geldi. Sistem kilitlenip kalıyor, dediklerinizde haklısınız. Rahat olabilirsiniz bizde yaşıyoruz bu sorunu. :)

Yorumunuz için teşekkürler hocam.
Dediğim gibi daha önceki sürümlerde yaşamadığım sorunu şuan yaşıyorum. Umalım da AMD kısa sürede olayı çözsünler. :)

Bende aynı hataları alıyordum çoğunlukla da pc kilitleniyordu asusa gönderdim bozuk çıktı şimdi hepsiburadadan yenisini bekliyorum
Ben ürünü alalı 3 - 4 ay oluyor ve sadece 2 defa gerçekleşti. Daha önce hiç olmadı. Sorun çoğunlukla AMD yazılımdan dolayı oluyor. Bazı arkadaşların yorumlarına göre eski sürüme dönünce veya DDU ile kaldırıp en son AMD yazılımını yükleyince sorunun ortadan kalktığını söylemişler.

Eğer yeni ürün geldikten sonra tekrar aynı sorunu yaşarsanız, iletmenizi rica ediyorum. En azından durumun gerçekten yazılım mı veya donanım mı bunu anlamış oluruz. :)

Ben ürünü alalı 3 - 4 ay oluyor ve sadece 2 defa gerçekleşti. Daha önce hiç olmadı. Sorun çoğunlukla AMD yazılımdan dolayı oluyor. Bazı arkadaşların yorumlarına göre eski sürüme dönünce veya DDU ile kaldırıp en son AMD yazılımını yükleyince sorunun ortadan kalktığını söylemişler.

Eğer yeni ürün geldikten sonra tekrar aynı sorunu yaşarsanız, iletmenizi rica ediyorum. En azından durumun gerçekten yazılım mı veya donanım mı bunu anlamış oluruz. :)
Yazarım tabiki fakat gelen ürünün de arızasız olacağının garatintisi yok :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı