MSI RX 470 8 Pin için Dönüştürücü Önerisi

Millerogness

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kamu Sektörü
Elimde daha önceden aldığım High Power 400w 80+ PSU mevcuttu, efsane Cuma indirimlerinden faydalanıp MSI RX 470 aldım. Dikkat etmediğim ve yaşadığım sorun şu, ekran kartı 8 Pin girişe sahip fakat benim PSU 6 Pin kablo çıkışı veriyor. Ekran kartını dün görmedi anakart ve ekran kartında LED2 hatası yanıyor sürekli şekilde. Kalıcı çözüm olarak ileride PSU değiştireceğim fakat bunu hemen yapma şansım maalesef yok. Beni 2 ay idare edecek geçici bir çözüm arayışlarına girdim.

İlk olarak şu dönüştürücüleri araştırdım ve şunu buldum; Dark 2x6Pin PCI-E - 8pin PCI-E Dönüştürücü Güç Kablosu (DK-CB-P301)
Bu çare olur mu derdime, iki ay götürür mü bizi sıkıntı yaratmadan? Kimileri yeterli gücü veremeyebileceğini belirtmiş fikir olarak yorumlarda böyle bir şey olabilir mi?

Birde şunu gördüm yorumlarda; Molex/8 Pin dönüştürücü kablolar var, Pcı-e 8 Pin Power Kablosu 2x 4 Pin Ide (molex) To 8 Pin Pcı-e - n11.com gibi. Bu daha kesin ve doğru bir çözüm müdür sizce? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı