G
Merhaba arkadaşlar 5 ay önce sistem topladım. Ekran kartım RX 470. Şimdiye kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım ama şu sıralar oyunlarda bazı sorunlar olmaya başladı.

Assasins Creed III de FPS değeri 30'lara kadar düşüyor. Ara sahnelerde kasmalar ve donmalar meydana geliyor ve GPU kullanımı %20'lerde hatta bazen %0'a düşüyor. Ekran kartı fanı 5 saniye çalışıyor sonra çalışmıyor.

GTA V'de ise ekran kartı kullanımı hep %100'de ve FPS değeri 90-100 FPS arasında ama özellikle araba kullanırken arada bir donmalar ve takılmalar meydana geliyor.

Bunlar önceden olmuyordu yeni başladı. Radeon ayarlarından son güncellemeyi de yükledim ancak düzelmedi...

Diğer parçalar...
i56500
MSI b150m bazooka
kingston 16 GB RAM
Corsair VS450

Yardımlarınızı bekliyorum...

Eki Görüntüle 203864 Eki Görüntüle 203865 Eki Görüntüle 203866 Eki Görüntüle 203867
Gta 5 te bende aynı sorunları yaşadım, çözünürlük 1920-1080 aldım ve şuan 5gb kullanıyorum oyun belleği. Takılmalar kesildi ama işlemci 4770 bir fark teşkil edecek bilmiyorum. Fanların durup çalışma bugu bendede arada oluyor fan ayarı yaparsanız otomatikten çıkarıp bu iş çözülür bence

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı