MSI RX 5500 XT Gaming X 8 GB vs ASUS Dual RX 5500 XT 8 GB

MuratÖzerik

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

MSI RX 5500 XT Gaming X 8 GB modeli mi?
ASUS Dual RX 5500 XT 8 GB modeli mi?

İkisinin ortalama fiyatı şu an 2300 TL civarında sizce hangisini almalıyım? Yada bunların performansları aynı git Sapphire Pulse modelinin ya da XFX modelinin fiyatları 2000 bandında 300 lira fazladan verme mi dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
5500XT'nin 2300 liraya değecek bir kart olduğunu düşünmüyorum, onun yerine bu kartı almanız kesinlikle sizin için daha iyi olacaktır.

5500XT'nin 2300 liraya değecek bir kart olduğunu düşünmüyorum, onun yerine bu kartı almanız kesinlikle sizin için daha iyi olacaktır.

Farkı nedir bunu diğerlerinden ayıran özellik nedir yani?

Farkı nedir bunu diğerlerinden ayıran özellik nedir yani?
Performans olarak RX5500XT 1660Tİ'dan geride, stabilite sorunları var ayrıca. Bu videoyu izlerseniz daha iyi anlayabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eskiden 1660 Super'in çok gerisinde kalan bu kart, neredeyse 1660S gücünde. Fakat aynı fiyata 1660S'den daha güçlü bir kart almak daha mantıklı olacaktır.

Eskiden 1660 Super'in çok gerisinde kalan bu kart, neredeyse 1660S gücünde. Fakat aynı fiyata 1660S'den daha güçlü bir kart almak daha mantıklı olacaktır.

Stabilite sorunu yok, uzun süredir kullanıyorum tabii o bütçe için 1660 Super tercih etmesi daha makul olacaktır. Çünkü 2000 TL altında gayet kaliteli 5500 XT 8 GB modelleri bulunabiliyor. Sırf ışık için 300 TL fazla vermek gereksiz olur.

@MuratÖzerik Sapphire Pulse sıcaklık değerlerini merak ediyorsan önü kapalı Corsair 275R kasada bu değerleri alıyorum. Çeşitli AAA oyunlarla test edip yüklemiştim inceleyebilirsin.

Stabilite sorunu yok, uzun süredir kullanıyorum tabii o bütçe için 1660 Super tercih etmesi daha makul olacaktır. Çünkü 2000 TL altında gayet kaliteli 5500 XT 8 GB modelleri bulunabiliyor. Sırf ışık için 300 TL fazla vermek gereksiz olur.

Aslına bakarsanız NVIDIA taraftarı bir kullanıcı değilim o yüzden 5500 XT tercih edeceğim MSI Gaming X modelinin temel frekansı diğer 5500XT modellerine göre biraz daha yukarıda bunun bir etkisi olmaz derseniz daha uygun modellere bakacağım ama etkisi olur derseniz MSI Gaming X almayı düşünüyorum.

Aslına bakarsanız NVIDIA taraftarı bir kullanıcı değilim o yüzden 5500 XT tercih edeceğim MSI Gaming X modelinin temel frekansı diğer 5500XT modellerine göre biraz daha yukarıda bunun bir etkisi olmaz derseniz daha uygun modellere bakacağım ama etkisi olur derseniz MSI Gaming X almayı düşünüyorum.

MSI Gaming X kullanan bazı kişilerde bu yüksek frekanstan ötürü sorun yaşayanlar olmuştu. Çareyi MSI Afterburner'dan Mhz değerini düşürerek çözmüşlerdi. Bu herkeste olmuyor diye biliyorum ama diğer model 5500 XT kullanıcıları pek şikayet etmezken MSI Gaming X modelinde biraz fazla şikayet var.

Senin için tasarım ve ışıklandırma şart değilse 300 TL fazla vermene gerek yok. Bu kart zaten 7nm ve doğal olarak ısınmıyor yani videolarıma baktıysan görmüşsündür. O frekans farkının 1 FPS farkedeceğinden bile şüpheliyim, ayrıca kendin de OC ile frekans yükseltebiliyorsun.

@MuratÖzerik Sapphire Pulse sıcaklık değerlerini merak ediyorsan önü kapalı Corsair 275R kasada bu değerleri alıyorum. Çeşitli AAA oyunlarla test edip yüklemiştim inceleyebilirsin.

Değerli yanıtın için teşekkür ederim, bildiğim kadarıyla 5500XT 5000 serisinin en sorunsuz kartı fakat hiç sorun yaşamayacak diye bir şey yok. Forumda gördüğüm kadarıyla biliyorum bunu. Aynı fiyata daha yüksek performans ve daha stabil bir ekran kartı varken neden 5500XT'ye yönelsin ki? 1500-1600TL civarında gayet iyi bir ekran kartı fakat 2000 lira ve üstü bu ekran kartı için gereksiz bir fiyat.

@244765 1500-1600 TL'yi 1650 Super ve 5500 XT 4 GB için söyleyelim. 4 GB üzeri VRAM günümüzdeki çoğu oyunda (rekabetçi olmayan) ciddi avantaj sağlıyor. AAA oyun seven birisi için (gelecek olan Cyberpunk 2077 için de) 5500 XT 8 GB 1800-2000 TL aralığına rahatça alınabilecek bir kart.

Yeni konular

Geri
Yukarı