MSI RX 5600 XT Gaming X Almaya Değer Mi?

@letranger
Bu arada önemli olan ekran kartıdır, modeller ise genel olarak soğutma performansı olur ki bu 1-2 FPS bile etki etmez. İyi bir kasanız var ise giriş seviyesi bir soğutmaya sahip ekran kartını da kullanabilirsiniz.
İnceleme videolarında çok serin çalışıyor. Derdim 2 FPS degil ama sıcaklık düşük olunca daha rahat hissediyorum. Kazık yemek de istemiyorum tabii ki. Msi a zaafım var galiba

• Değmez. İki kart arasında değişim yapmayı gerektirecek kadar fark yok. Şu an için 1660 SUPER yeterli bir kart.
  • Zaten bütçenizi aşmışsınız.
  • AMD ekran kartlarının yazılım sorunları ortada. Sürücü sorunlarından etkilenen kullanıcılar hala var.
  • Çok yakında RTX 3000 serisi ekran kartları çıkacak. Asıl o zaman yükseltmeye değer bir fırsat olursa yeni bir RTX kart alırsınız. Bütçeniz olur ve yeni çıkan kartları görmüş olursunuz.
  • Yeni çıkan kartları da beğenmezseniz o zaman RX 5600 XT alırsınız.

Bahsettiğiniz model 2-3 hafta öncesinde 2400 Türk Lirasına düşmüştü, indirim yakalayıp 2500 civarına alabilirsiniz ama indirimsiz olarak alınmaz, Rx 5600 Xt almak istiyorsanız, Sapphire Pulse Rx 5600 XT öneririm. Abimde var, bannerlord'da 50-55 derece arasında oluyor Sapphire Pulse Rx 5600 XT Modeli.

Tamam sakinim. İptal. Her yerde çok yüksek fiyataydı. Amazon'da 3100'e görünce almak istedim.
  • Değmez. İki kart arasında değişim yapmayı gerektirecek kadar fark yok. Şu an için 1660 SUPER yeterli bir kart.
  • Zaten bütçenizi aşmışsınız.
  • AMD ekran kartlarının yazılım sorunları ortada. Sürücü sorunlarından etkilenen kullanıcılar hala var.
  • Çok yakında RTX 3000 serisi ekran kartları çıkacak. Asıl o zaman yükseltmeye değer bir fırsat olursa yeni bir RTX kart alırsınız. Bütçeniz olur ve yeni çıkan kartları görmüş olursunuz.
  • Yeni çıkan kartları da beğenmezseniz o zaman RX 5600 XT alırsınız.
Ben de tam olarak bu düşüncelerle 1660 Super i gönül rahatlığıyla almıştım ama bugün seyrettiğim videolarda 5600 xt 20 30 fps öndeydi. Sanki 1600s yeni oyunlarda sınırda kalmaya başladı gibi hissettim. Tabi ultra ayarlar 1080 p için konuşuyorum.
Bahsettiğiniz model 2-3 hafta öncesinde 2400 Türk Lirasına düşmüştü, indirim yakalayıp 2500 civarına alabilirsiniz ama indirimsiz olarak alınmaz, Rx 5600 Xt almak istiyorsanız, Sapphire Pulse Rx 5600 XT öneririm. Abimde var, bannerlord'da 50-55 derece arasında oluyor Sapphire Pulse Rx 5600 XT Modeli.

2400'e kadar düştü mü? Tüh kaçan fırsata bak. 1660 superler 2500 lira şu an. Hatta 2000 e düşünce hemen aldım.
Vallaha almak üzereydim. Caydırmakla doğru yapmışsınızdır inşallah. :)

Son düzenleme:
Tamam sakinim. İptal. Her yerde çok yüksek fiyataydı. Amazon'da 3100'e görünce almak istedim.

Ben de tam olarak bu düşüncelerle 1660 Super'i gönül rahatlığıyla almıştım ama bugün seyrettiğim videolarda 5600 XT 20 30 FPS öndeydi. Sanki 1600S yeni oyunlarda sınırda kalmaya başladı gibi hissettim. Tabi Ultra ayarlar 1080P için konuşuyorum.

2400'e kadar düştü mü? Tüh kaçan fırsata bak. 1660 Super'ler 2500 lira şu an. Hatta 2000'e düşünce hemen aldım.
Vallaha almak üzereydim. Caydırmakla doğru yapmışsınızdır inşallah. :)

İlk olarak RX 5600 XT 1660 Super'dan çok daha iyi bir kart. İkinci olarak 5700 almanın hiçbir anlamı yok 5600XT ile çok çok az fark var onun yerine 5700XT almak daha mantıklı. Kısa vade de ekran kartı değiştirmeyi düşünmüyorsan. 5600XT Gaming X alabilirsin. 2800 TL bandında bulunabiliyor belki daha ucuz da bulabilirsiniz. Direk rakibi RTX 2060'ın 2800 TL bandında alabileceğiniz kartlar sınırlı giriş seviyesi kartlar Galax-Palit gibi mesela Palit'in arka plakası bile yok soğutması ve malzeme kalitesi bence iyi değil. Onun yerine aynı fiyatta ve performansta Premium üst model bir 5600XT Gaming X alman mantıklı bence. Recep Baltaş ve Ali Güngör Sapphire ve Zotac markalarının önermediğini birçok kez söylediler forumda. YouTube'da inceledikleri ürünler a kalite kaliteli şeyler zaten Gaming X inceleme videosunu da izleyebilirsin bu arada gönül rahatlığıyla alınabilecek bir kart.

İlk olarak RX 5600 XT 1660 Super'dan çok daha iyi bir kart. İkinci olarak 5700 almanın hiçbir anlamı yok 5600XT ile çok çok az fark var onun yerine 5700XT almak daha mantıklı. Kısa vade de ekran kartı değiştirmeyi düşünmüyorsan. 5600XT Gaming X alabilirsin. 2800 TL bandında bulunabiliyor belki daha ucuz da bulabilirsiniz. Direk rakibi RTX 2060'ın 2800 TL bandında alabileceğiniz kartlar sınırlı giriş seviyesi kartlar Galax-Palit gibi mesela Palit'in arka plakası bile yok soğutması ve malzeme kalitesi bence iyi değil. Onun yerine aynı fiyatta ve performansta Premium üst model bir 5600XT Gaming X alman mantıklı bence. Recep Baltaş ve Ali Güngör Sapphire ve Zotac markalarının önermediğini birçok kez söylediler forumda. YouTube'da inceledikleri ürünler a kalite kaliteli şeyler zaten Gaming X inceleme videosunu da izleyebilirsin bu arada gönül rahatlığıyla alınabilecek bir kart.

5700 gaming x'e karar verdim. İndirimde gördüğüm an alacağım. 5600 XT gaming x indirime girerse onu da alabilirm. 5700 XT ye bütçe yok artık. Zaten 5700e zar zor çıktım. Diğer bileşenler, monitör derken çok para gidecek. XT alamam. Palit e falan yanaşmayacağım, o konuda hemfikirim. 5700 8 GB vram'i var. Bu fark yatatmaz mı? En çok isteme sebebim o.

5700 Gaming X'e karar verdim. İndirimde gördüğüm an alacağım. 5600 XT Gaming X indirime girerse onu da alabilirm. 5700 XT'ye bütçe yok artık. Zaten 5700E zar zor çıktım. Diğer bileşenler, monitör derken çok para gidecek. XT alamam. Palit'e falan yanaşmayacağım, o konuda hemfikirim. 5700 8 GB VRAM'i var. Bu fark yatatmaz mı? En çok isteme sebebim o.

5600XT'nin çıkması 5700'ü öldürdü diyeilirim dostum 5700 almanın bence pek bir anlamı yok gibi bir şey aralarında ki fark çok çok az. O farkı anca 5700XT ile hissedebilirsin onlar da bütçeni aşar zaten.

Geri
Yukarı