MSI RX 5600XT Gaming X vs MSI RTX2060 Ventus

ThyphooN

Hectopat
Merhaba.
Sistem toplamaya çalışıyorum ancak ekran kartı konusunda bir türlü karar veremiyorum.
Düşündüğüm sistem.
R5 3600.
ASUS TUF B450 Gaming/Aorus B450 (AuraSync olan başka kart önerileri alabilirim atX)
Corsair Vengeance 3200MHz 8gbx2 RAM.
Kasa ve PSU içinde almayı düşünüyorum ama kasa bulamadım düzgün.
Ekran kartı için MSI RTX2060 Ventus'un arka plakası plastik olduğu için sıcaklık değerlerinin oyunlarda 75 80'lere geldiği yazılıyor. Ve Ray Tracing açınca nasıl olur bilemem uzun oyun oynanır mı?
Bir taraftan RX 5600XT BIOS güncellemesi ile 2060S seviyesine gelmiş neredeyse. Ve Gaming X'in soğutması başaralı.

Sadece RTX için 2060 Ventus alınır mı yoksa 5600 tercih edilir mi? Veya Gigabyte RTX2060 bununda ısınma sorunu var diye biliyorum.
2800 TL'ye buldum her ikisini de.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2060 Ray Tracing için çok da iyi değil.
hocam bende bayadır araştırıyorum. 2060 rtx için çok iyi değil gibi dlss ile bile çok fps alamıyor oyunlarda ve minecraft dışında ahım şahım fark olan oyun görmedim ve rx5600xt çoğu oyun testinde 60 derece bile görmüyor 1080p de ve bende alıp uzun yıllar kullanmak istiyorum ve bildiğim kadarıyla sıcaklık sürekli yüksek olması kartın ömrünü kısaltıyor. en azından stabil çalışmasında mutlaka etkisi vardır sürekli 60C çalışan kartla 70 küsürleri gören bir kartın ömrü bir değildir
Tam olarak bütçe nedir ekran kartı ve diğer parçalar için?
hocam
elimdeki pc 9 yıllık hala cs go da 90 altına düşmüyor i7 2600 ekran kartı AMD6750 ekran kartı var. ben bu elimdeki karta çok zulum ettim sıcaklık konusunda ama hala çalışıyor sorunsuz. Oyüzden AMD ve Nvidia ya karşı nötrm. yani ben sade bir oyun kullanıcısıyım bir kez toplayıp uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum. Çok uzattım şu şekilde 7000tl bandında bir sistem toplayıp uzun yıllar kullanmak istiyorum tabii 9 yıl aradan sonra ilk defa toplayacağım için biraz argb seviyorum :D ama şansıma virüsten dolayı piyasada pek fazla parça yok ne zaman geliceği de belli değil dolarında düşeceği yok heralde oyüzden 1660ti a 2500 vermektense 2060 veya 5600xt almak bana daha mantıklı geliyor
Tam olarak bütçe nedir ekran kartı ve diğer parçalar için?
hocam
elimdeki pc 9 yıllık hala cs go da 90 altına düşmüyor i7 2600 ekran kartı AMD6750 ekran kartı var. ben bu elimdeki karta çok zulum ettim sıcaklık konusunda ama hala çalışıyor sorunsuz. Oyüzden AMD ve Nvidia ya karşı nötrm. yani ben sade bir oyun kullanıcısıyım bir kez toplayıp uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum. Çok uzattım şu şekilde 7000tl bandında bir sistem toplayıp uzun yıllar kullanmak istiyorum tabii 9 yıl aradan sonra ilk defa toplayacağım için biraz argb seviyorum :D ama şansıma virüsten dolayı piyasada pek fazla parça yok ne zaman geliceği de belli değil dolarında düşeceği yok heralde oyüzden 1660ti a 2500 vermektense 2060 veya 5600xt almak bana daha mantıklı geliyor
yok mu yardım edicek
ya yok mu biri ya allah için

Son düzenleme:

Geri
Yukarı