MSI RX 570 için PSU tavsiyesi

selverin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, MSI Nightblade Mi2 sisteme sahibim. Bu sistemde MSI GTX 1060 3 GB ekran kartı var. 8X1 pin kablo takılı. PSU ise 80 Plus Bronze Max 350 Watt güç çıkışı var.

Bu sistemle uzun süre Windows kullandım. En ağır oynadığım oyun ise Witcher 3 oldu. Şimdi uzun bir süredir de Hackingtosh kullanıyorum. Mojove'ye geçmek istiyorum fakat kartım desteklemiyor. MSI RX570 alsam PSU destekler mi? Cevap için teşekkür ederim.

GTX1060 TDP 120W, RX570 TDP 150W

Not: Almayı düşündüğüm MSI RX570 kasaya uyuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
350W pek sağlıklı olmaz gibime geliyor. En azından 500W tak kafan rahat etsin. 600W +80 alırsan da ileriye dönük olur.

Yine de MSI'ın sitesinde WATT hesaplama bölümü var ordan hesaplayabilirsin.

@Yunusemre0101 Hem GTX1060 hem de RX570 için en az 268 watt psu gerekli sonucu çıktı. MSI'ın kendi sitesinde RX570 özellikler kısmında 150 watt yazıyor fakat watt hesaplama bölümünde RX570 seçince 120 watt yazdığını gördüm.

@Silinen üye sadece ekran kartımı değiştirmek istiyorum. Ekran kartı için ayırdığım bütçe 1000-1200 TL arası.
Sistemim şöyle;
MSI B090 Anakart
İ5 6400 İşlemci
GTX 1060 3GB
WD 1TB HDD
Samsung 850 EVO PRO SSD 250GB
DVD-CD Writer

@Terracide Hackingtosh kullanıyorum. Yazılımla 120W civarına düşüremem her halde.

Benim kasaya bu psu'ların hiç biri uymuyor maalesef. ☹ Kasaya uyumlu psu şu şekilde;
Amazon.com: FSP Group Mini ITX Solution / Flex ATX 80 Plus Platinum 500W PMBus V1.2 High Efficiency Power Supply (FSP500-50FSPT): Computers & Accessories
Merhaba arkadaşlar. Ekran kartı değştirmeden önce. Watt ölçer cihazla ölçüm yaptım.
GTX 1060 Maxsimum güçte kullanınca, sistemin toplam tüketimi 202 waat oldu.
PC boşta kalınca 38 watt.
İnetrentte gezme video izleme durumunda ise ortalama toplam tüketim: 65-90 watt aralığında gidip geldi.

Benim PSU'nun tam kapasite 350W verdiğini öğrendim. (350W yazıyor maksimum kapasite de 350W)

MSI RX570 aldım. Sistemi Mojave'ye yükseltip denedim.
Souç: Ortalama tüketim aynı. PC boşta kalınca tüketilen watt aynı.
Tam yükte sistemin toplam harcadığı waat ise 225 oldu. Kasma, donma, reset atma vb her hangi bir durumla karşılaşmadım. Bu testleri defalarca yaptım. sistem stabil bir şekilde çalışıyor. İlgilenen herkese teşekür ediyorum. Test sonuçlarıyla ilgili waat resimlerini ekledim.
GTX1060maximum.jpg RX570maximum.jpg boşta.jpg ortalama.jpg mojave.png

Dosya Ekleri

• ortalama.jpg
    ortalama.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı