MSI RX 5700 XT Gaming X 60 FPS üstü vermiyor

Sooso

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ilk defa bir AMD ekran kartı aldım. Driverlar falan kurdum fakat oyunlarda 60 FPS üstüne çıkmıyor. Oyun içi ayarlarda VSync kapatıyorum, yine de 60'da kalıyor. AMD driver üzerinde sanırım bir ayar var ama ben bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir de kartın fanlar 68'de başlıyor, 58'de duruyor. Normalde 55 derece üstü çalışmaya başlar deniyordu. Ayarı var mı bunun da yoksa normal mi?

Arkadaşlar, ilk defa bir AMD ekran kartı aldım. Driverlar falan kurdum fakat oyunlarda 60 FPS üstüne çıkmıyor. Oyun içi ayarlarda V-Sync kapatıyorum, yine de 60'da kalıyor. AMD driver üzerinde sanırım bir ayar var ama ben bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir de kartın fanlar 68'de başlıyor, 58'de duruyor. Normalde 55 derece üstü çalışmaya başlar deniyordu. Ayarı var mı bunun da yoksa normal mi?

Limit monitör ayarlarında veya Windows 10 içerisinde de açık olabilir. MSI Afterburner kurarak fan ayarına bakabilirsiniz. Bende RX 5700 XT kullanıyorum. FPS limitini kendim açmadıkça böyle bir sorun yaşamadım. Sürücü sorunu olamaz çünkü RX 5700 XT modelinin sürücü sorunları çoktan çözüldü. Kartın çıkmasının üstünden bayağı bir zaman geçti.

Radeon Chill kısayoluna basmış olabilirsin yanlışlıkla. AMD Software'a gelip, Oyun kısmında tüm grafiklere basarak açılan yerden, Radeon Chill adlı seçenek açık ise kapatmayı deneyin.

Arkadaşlar, ilk defa bir AMD ekran kartı aldım. Driverlar falan kurdum fakat oyunlarda 60 FPS üstüne çıkmıyor. Oyun içi ayarlarda VSync kapatıyorum, yine de 60'da kalıyor. AMD driver üzerinde sanırım bir ayar var ama ben bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Monitörünüz nedir?
Dragon Center yazılımı yüklü ise ayarlarından zero frozer açıkken 60 üstü sıcaklıklarda fan çalışır. 60 altında durur.

Söylenenleri yaptım fakat yok olmuyor 60 fps de kalıyor. Üstüne çıkmıyor bir türlü :S windows da mı sıkıntı var anlamadım.
Limit monitör ayarlarında veya Windows 10 içerisinde de açık olabilir. MSI Afterburner kurarak fan ayarına bakabilirsiniz. Bende RX 5700 XT kullanıyorum. FPS limitini kendim açmadıkça böyle bir sorun yaşamadım. Sürücü sorunu olamaz çünkü RX 5700 XT modelinin sürücü sorunları çoktan çözüldü. Kartın çıkmasının üstünden bayağı bir zaman geçti.
win 10 içerisinde veya monitörde limit vardır dediniz ya nasıl oluyor o anlamadım
ARKADAŞLAR BİR YARDIM EDİN KALDIM BÖYLE.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı